Tyto problémy nejčastěji řeší sexuologové: Máte je v posteli taky?

Tyto problémy nejčastěji řeší sexuologové: Máte je v posteli taky?

Máte kamarádku, se kterou si říkáte všechny intimnosti včetně těch sexuálních a poradíte si navzájem s každým problémem? Nebo jste spíš uzavřená a mluvit o sexu ve společnosti vám přijde nemyslitelné? Pokud vás trápí nějaký sexuální problém, mohl by vám pomoct sexuolog. S čím nejčastěji radí ostatním ženám?

Nejistota, že v posteli vlastně nevíte, co děláte

Ne každá žena je hned bohyní ložnice a vůbec žádná z nás není bez chybky hned na první dobrou. Spousta žen se trápí různými mindráky, mnohé ženy nejsou se sebou spokojené. To se samozřejmě může odrážet i v jejich sexualitě. Také špatný partner, který sráží sebevědomí, ničemu nepřidá. Spousta žen si tak myslí, že jsou v posteli nemožné, a přichází to řešit k odborníkům. Sexuálním dovednostem se člověk učí během života a bohužel se mnohdy inspiruje v pornografických filmech, které jsou velmi zkreslené. Vše je o zkušenostech, komunikaci a entuziasmu, který je v sexu rozhodně důležitý.

Pokračování 2 / 4

Stud kvůli masturbování

Je to až překvapivé, že stále tolik lidí považuje masturbaci za něco, co by se nemělo dělat. Výzkumy se prováděly v USA, ale i tak je to zarážející. Příčina je většinou ve výchově, v tom, jakým způsobem nám byla vysvětlena sexualita. Pokud od malička někomu vtloukáte, že je masturbace něco špatného, těžko se toho dotyčný potom zbavuje. Někdy je to i tím, že se o tom nemluví vůbec a stává se z toho tabu. Masturbování je zdravým základem sexuality, a pokud u toho neubližujete sobě nebo jiným, je vše absolutně v pořádku. Existuje spousta různých způsobů, jak masturbaci provozovat, a je jen na vás najít si ten, který vám bude vyhovovat.

Pokračování 3 / 4

Strach z nedostatečné pokrokovosti

Moderní doba přináší také nový závan v sexuální oblasti, a to v mnoha směrech. Trilogie Padesáti odstínů otevřela dveře sexuálním praktikám, které byly dříve schovávány spíš za zavřenými dveřmi – a mnozí nad nimi jen kroutili hlavami. Nyní je svět sexu otevřen mnohem pestřejší škále a spoustu lidí to trochu děsí. Mají pocit, že nejsou dostatečně progresivní v této oblasti a že běžné sexuální praktiky už v posteli nefrčí. A tím pádem se z "obyčejných žen" stanou jen nudné milenky. Protože právě ženy si s tím dělají nejvíce hlavu. Je dobře, že sex je barevný, ale u vás v ložnici se o tom všem musí napřed mluvit – pouštějte si k tělu jen takové praktiky a libůstky, které budou vám oběma přinášet uspokojení.

Pokračování 4 / 4

Tlak ze strany partnera

Tlak ze strany partnera cítí ženy ve dvou různých modifikacích. Jednou z nich je frekvence sexu a druhou sexuální praktiky. Když se v páru sejdou dva jedinci, kteří mají odlišný sexuální apetit, a jeden vyžaduje na tom druhém, aby mu vyhověl, nebude to nikdy fungovat, pokud by měl jedinec s nižší chutí na sex následovat toho druhého. Tam se jen vypěstuje nechuť k partnerovi a sexu s ním vůbec. Obdobné je to i s tím, když partner nutí partnerku k praktikám, které jí nejsou příjemné, a ona, aby ho neztratila, se nakonec nechá přemluvit, ale nerada. V okamžiku, když se partneři přestanou sexuálně respektovat a jeden druhého do něčeho nutí, je to problém, který se musí řešit. Mnohdy stačí rozumná rozmluva, jindy je třeba vyhledat odbornou pomoc.

Doporučujeme

Články odjinud