Tyto slavné krásky zkrátily své vlasy na kluka: Jak jim pixie styl prospěl?

Je to jen pár dní, co zpěvačka Monika Absolonová šokovala na sociálních sítích svým novým účesem, kde výrazně zkrátila své dlouhé vlasy do stylu nazvaného „pixie“. Není však jediná, která takovou radikální změnu podstoupila. Které další známé ženy se ostříhaly nakrátko? A prospělo jim to?

Monika Absolonová

„Krásný páteční podvečer… Ano, jsem to já. Jestli má tahle divnodoba nějakou výhodu, tak to, že je jedno, co mám na hlavě. A tak si plním sny a experimentuju… Chtěla jsem mít – splněno, chtěla jsem nakrátko – splněno dnes. Naposledy jsem byla takhle nakrátko, když mi bylo 10 let… Tak a teď ještě odroste platina a pomalu se můžu vrátit k normálním vlasům, normálnímu životu a snad i ke zpívání,“ uvedla na svém Instagramu zpěvačka Monika Absolonová a pochlubila se radikální změnou.

FotoJet (7).jpg

Pokračování 2 / 9

Audrey Hepburn

Již v 50. letech minulého století přišla herečka Audrey Hepburn na to, že i v krátkých vlasech může být krásná a sexy. Tehdy se nechala ostříhat kvůli roli ve filmu Prázdniny v Římě, kde bylo zkrácení vlasů součástí děje. V kombinaci s velkýma laníma očima a drobnou postavou však herečka vypadala tak bezbranně a něžně a zároveň sexy, že u účesu pixie už zůstala.

FotoJet (4).jpg

Pokračování 3 / 9

Linda Evangelista

Modelka Linda Evangelista patřila na začátku 90. let k těm, kterým se říkalo supermodelky a spolu s kráskami jako Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Christy Turlington nebo Kate Moss ovládla přehlídková mola. Říká se, že okamžik, který odstartoval její zářnou kariéru, byl právě ten, kdy se nechala ostříhat nakrátko. Modelka však tehdy přiznala, že u kadeřníka plakala a popsala tehdy svůj účes jako „mísu s kotletami“. Veřejnost ale byla jiného mínění a účes podle ní Lindě rozhodně slušel.

FotoJet (2).jpg

Pokračování 4 / 9

Keira Knightley

Půvabná herečka Keira Knightley svoje vlasy zkrátila v roce 2005 kvůli natáčení filmu Domino. Zároveň ale pracovala na snímku Pýcha a předsudek, kde musela nosit paruku, aby zakryla pixie střih a mohla pana Darcyho okouzlit dlouhými loknami. Jelikož je Keira podobný typ jako Audrey Hepburn, bylo jasné, že s krátkým sestřihem nemůže šlápnout vedle. A také, že ne, herečka ve vlasech téměř na kluka a s hombre barvou opravdu prokoukla.

FotoJet (3).jpg

Pokračování 5 / 9

Emma Watson

Herečka Emma Watson se proslavila dětskou rolí Hermiony v sérií filmů o Harrym Potterovi a dlouho se z ní nemohla vymanit. Když ale natáčení skončilo, prošla Emma magickou proměnou ve chvíli, kdy si nechala své polodlouhé vlasy zkrátit do účesu pixie. V té chvíli se proměnila z dětské hvězdy v superstar červených koberců.

herm.jpg

Pokračování 6 / 9

Anne Hathaway

Hvězda filmu Ďábel nosí Pradu Anne Hathaway před časem přiznala, že prolévala krokodýlí slzy, když se musela vzdát dlouhých vlasů a nechat se ostříhat kvůli roli Fantiny ve filmu Bídníci. Toto příkoří ale bylo bohatě odměněno. Nejenže Anně účes velmi slušel, ale navíc si nakonec odnesla sošku Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli právě za snímek Bídníci a to jí zajistilo stálé místo na červených kobercích.

ann.jpg

Pokračování 7 / 9

Pamela Anderson

Pamela Anderson si kariéru udělala na dlouhé platinové hřívě, obřích silikonech a štíhlé postavě v červených plavkách, v nichž běhala po pláži coby záchranářka v seriálu Pobřežní hlídka. Peroxidem namáhané vlasy ale také potřebují čas od času ulevit sestřihem, a tak se i blonďatá playmate uchýlila ke krátkým vlasům. Na sexappealu jí to ale kupodivu neubralo.

FotoJet (6).jpg

Pokračování 8 / 9

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson za svoji kariéru vystřídala řadu účesů a měnila dokonce i barvy. Mužskou část populace si samozřejmě nejvíc získala coby kráska plných tvarů s dlouhou blonďatou hřívou, slušely jí ale i kratší sestřihy, a dokonce také tmavý přeliv. Herečka je totiž se svým dokonale rýsovaným obličejem typ, kterému sluší cokoliv. Před několika lety ale dala delším vlasům sbohem a rozhodla se pro pixie sestřih. Samozřejmě jí perfektně sedne a zdálo se, že i ona se v něm cítí skvěle, v poslední době si ale zase nechává vlasy delší.

sca.jpg

Pokračování 9 / 9

Gabriela Lašková

Bývalá Miss nedá na krátké vlasy dopustit, a právě chlapecký sestřih byl tím, co ji v roce 2013 odlišilo od ostatních finalistek České Miss a pomohlo jí soutěž vyhrát. Gabriela, která z modelky přešla na kariéru moderátorky zpravodajství a momentálně je na mateřské dovolené, občas s dlouhými vlasy koketovala a nechala si je narůst, jako třeba právě v současnosti. Zatím se ale vždy vrátila ke stylu pixie, který jí sluší asi nejvíc.

FotoJet (5).jpg

Doporučujeme

Články odjinud