Tyto věty byste měla říkat partnerovi mnohem častěji. Bude s vámi šťastnější! | Foto: iStock

Foto: iStock

Tyto věty byste měla říkat partnerovi mnohem častěji. Bude s vámi šťastnější!

Už jste mu dnes řekla, že mu to sluší a že se s ním cítíte bezpečně? Nejen my muži toužíme po lichotkách, občas je potřebují slyšet i muži. A jakmile si zvyknou je přijímat, bude pro ně samozřejmé je i oplácet!

Nestačí jim jen teplá večeře

Nejen ženy potřebují ve vztahu cítit zájem, obdiv a uznání. A nejen ženy potřebují tu a tam slyšet pochvalu a lichotku, po níž jim narostou křídla a budou plné energie a síly. Mužům ke štěstí ve vztahu zdaleka nestačí pouze teplá večeře, dostatek času na své koníčky i kamarády, jak se občas říká! I muži potřebují „podrbat za uchem“ hezkými slovy. Které věty jsou v tomto směru TOP?

Jak by měla vypadat zdravá asertivita? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Moc ti to sluší

Tuto větu obvykle říkávají spíše muži ženám, a to jak ve chvílích, kdy si to skutečně myslí, tak i tehdy, chtějí-li pro sebe od ženy získat nějaký příjemný benefit. Nicméně ať už se muži tváří na své okolí jakkoliv drsně a nezúčastněně, pochvala zevnějšku potěší puberťáka, muže středního věku i seniora! Navíc zvedne sebevědomí a přispěje k dobré náladě. Máte-li tedy pocit, že mu to dnes sluší, nenechte si to pro sebe a řekněte mu to! A pokud se zalíbením pozorujete jeho bicepsy, když seká dřevo, udělejte to samé! Vás to nic nestojí a jeho to potěší.

Pokračování 3 / 5

Cítím se s tebou bezpečně

Možná se to někdy na první pohled nezdá, ale každý muž má v genech od přírody zakódovanou touhu být své ženě i rodině ochráncem. Jestliže muži dovolíte vás chránit, uděláte dobře hned dvakrát! V konečném důsledku totiž uděláte radost nejen jemu, ale i sobě. Vy se bude cítit milovaná a v bezpečí, jemu umožníte být vedle vás mužem. Nezapomeňte se s ním však o své pocity podělit! Potřebuje se čas od času ujistit, že jeho péči a „náruč“ opravdu vnímáte a ceníte si jí!

Pokračování 4 / 5

V tomto tě opravdu obdivuji

Je-li něco, v čem je opravdu dobrý, měl by to vědět a slýchat nejen od okolí, ale především od vás! Říká se, že ženy potřebují cítit, že jsou milovány, a muži, že jsou obdivováni. Ženy i muži však na potřeby svých protějšků pod tíhou vlastních starostí i potřeb často zapomínají. Jednoduše řešíme hlavně sebe. Mnohdy bychom část svých problémů v partnerském vztahu vyřešili, kdybychom si více všímali nejen toho, co postrádáme my, ale i toho, co potřebuje ten druhý. Muž, který je pravidelně „vyživen“ obdivem své partnerky, bude spokojenější nejen sám se sebou, ale i v samotném vztahu.

Pokračování 5 / 5

Omlouvám se

Každý dělá chyby, ale ne každý je ochotný se za ně omluvit. Nezapomínejte se omlouvat, když chybujete, upřímně mířená omluva je hojivým balzámem na zranění a křivdu. Balzámem, který zaceluje rány a zdůrazní, co k němu skutečně cítíte. Omluvou dáte najevo, že přemýšlíte nad tím, jak se k němu chováte, a že vám záleží na tom, jak se s vámi cítí. Nikdy však v omluvě nepoužívejte „ale“, toto krátké slovo omluvu zcela degraduje. Mluva tipu: „Omlouvám se ti, ale…“ s opravdovou omluvou nemá nic společného!

Doporučujeme

Články odjinud