12
Fotogalerie

TýTý 2008: Největší triumf Hany Maciuchové

V letošním ročníku ankety TýTý, kterou vyhlašuje tradičně časopis Týdeník Televize, se stala absolutní vítězkou Hana Maciuchová (62). Seriál Ulice, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí, diváci určili jako svůj nejoblíbenější.

"Jsem z toho úplně v šoku," prohlašovala pak pořád dokola dojatá oblíbená herečka na večírku. "Vůbec jsem to nečekala. Je to báječný pocit umocněný tím, že anketu vyhlašují diváci a ne žádná odborná porota," řekla Korzu.

Hana Maciuchová si na rautu ani chvilku neodpočinula, usrkávala sice bílé víno, ale neustále musela děkovat do mobilního telefonu gratulantům. Finálový večer vysílala již počtvrté televize Nova a moderovali ho Tereza Kostková a Dalibor Gondík. Divákům zazpívaly ty největší české hvězdy: Lucie Bílá, Karel Gott, Ewa Farna, Petr Kolář, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Lucie Vondráčková a skupiny Čechomor a Gipsy.cz.

Gott si stěžoval V kategorii zpěvák roku se od vzniku ankety v roce 1991 ani letos nekonala žádná změna. Zvítězil opět Karel Gott. Toho doprovázela manželka Ivana, která je v pokročilém stádiu těhotenství. Mistr si na rautu postěžoval novinářům, že lidé nejsou moc zvědaví na jeho nové písničky. Prý chtějí slyšet především jeho staré oblíbené hity a Karel by přitom chtěl prorazit ještě s novými písněmi.

Nejúspěšnější zpěvačkou se stala Lucie Bílá, večírkem se ale jen mihla a zamířila se svými blízkými k domovu. Osobností televizní zábavy je moderátor Leoš Mareš, toho doprovázela přítelkyně. Oba však byli posmutnělí, protože jim zemřel oblíbený jezevčík.

V další ostře sledované kategorii Moderátor televizního zpravodajství překvapivě zvítězil Karel Voříšek, jemuž jako obvykle dělala společnici jeho televizní kolegyně Markéta Fialová.

"Dosáhl jsem toho, po čem jsem moc toužil," prohlásil blaženě. Jeho prvenstvím však bylo zřejmě překvapením i pro další nominované. Na rautu se tentokrát vůbec neobjevila horká favoritka na nejvyšší ocenění Lucie Borhyová ani loňská vítězka Jolana Voldánová.

Titul objev roku získal moderátor Petr Vondráček, kterého nominovala televize Prima. Přišel v doprovodu své přítelkyně a neopomněl zmínit, že tak úplně čerstvým objevem není a má už něco za sebou, i jako muzikant se skupinou Lokomotiva.

"Zpěvu nikdy nenechám," ujišťoval. "I když mě moc těší, že jsem uspěl i jako moderátor, hudbu kvůli tomu neopustím," řekl. Pořad Hádej, kdo jsem! byl zároveň zvolen nejlepším zábavným pořadem.

Odvážná Partyšová Slavnostní večer TýTý byl i přehlídkou překrásných společenských rób i doplňků. V kanárkově žluté róbě, která odvážně odhalovala výstřih, zářila Gábina Partyšová, která se přiznala, že nápadné poprsí, které se jí ještě zvýraznilo kojením, zaskočilo i ji samotnou. V barvě šampaňského se ukázala v romantických dlouhých šatech po boku staronového přítele Pavla Kovarčíka Kateřina Brožová, v zlatavých přiléhavých šatech doprovázena přítelem přišla i Sabina Laurinová a nikoho nenechala na pochybách, že čekají rodinu. Halina Pawlowská v polodlouhých koktailových černých šatech zase předvedla naprosto originální kabelku vytvořenou z gramofonových desek.

Ceny TýTý 2007 Absolutní vítěz: Hana Maciuchová Pořad roku: Hádej, kdo jsem! (Prima) Seriál roku: Ulice (Nova) Herečka: Hana Maciuchová Herec: Ivan Trojan Zpěvačka: Lucie Bílá Zpěvák: Karel Gott Osobnost zpravodajství: Karel Voříšek (Nova) Osobnost publicistiky: Václav Moravec (ČT) Osobnost zábavných pořadů: Leoš Mareš (Nova) Do dvorany slávy byla uvedena legendární TV hlasatelka československé televize Kamila Moučková.

Doporučujeme

Články odjinud