U zábavných pořadů se víc mlsá

29. 8. 2007
U zábavných pořadů se víc mlsá
Lidé toho víc sní, když se dívají na televizi. To je známo již delší dobu. Nový výzkum ale také ukázal, že čím je program, na který se člověk dívá, zábavnější, tím více se u něj spořádá jídla.

Nový výzkum ukázal, že mozky jinak zaměstnané si prostě nevšimnou, co dělá žaludek a pusa, která k mozku patří. Doktor Alen Hirsch z chicagské nadace pro výzkum a léčbu čichu a chuti, prováděl svůj výzkum tak, že měřil kolik brambůrků dobrovolníci snědí při různých činnostech.

45 dobrovolníků smělo jíst tolik brambůrků kolik chtěli během pěti minut dívání se na monology populárních televizních osobností Davida Lettermana a Jaye Lena. Také mohli jíst chipsy při vypnuté televizi.

Hirsch zjistil, že lidé snědli o 44 procent víc chipsů, když se dívali na Lettermana, a jen o dvě procenta méně, když se dívali na Lena, než když jedli u vypnuté televize.

Reportérům Reuters k tomu Hirsch řekl, "když se soustředíte na to, jak jídlo chutná, sníte míň, protože se rychleji cítíte sytí. ... A co se stane, když se soustředíte na něco jiného? Když je vaše pozornost někde jinde, jíte víc."

Už mnoho studií ukázalo na spojení mezi televizí a obezitou, a vysvětlovali je především nečinností. Hirsch se ale domnívá, že svou roli hrají i zábavné programy. A jeho rada? "Když chcete zhubnout, vypněte televizi nebo se dívejte na něco nudného."

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokračujete v úspěšném pracovním týdnu a nic vám nezkazí náladu. Na domácí půdě je pořádně veselo a setkáváte se také s kamarády. Nezapomínejte ani na sportovní zážitky, ke kterým budete…

Nejčtenější články

Doporučujeme