U2: Nejbohatší kapela na světě

26. 7. 2010
U2: Nejbohatší kapela na světě
Irské skupině U2 se za posledních 12 měsíců podařilo vydělat 130 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč). Je to husarský kousek, protože kvůli zranění frontmana Bona (50) musela odvolat desítky koncertů.

U2 mezi červencem 2009 a letošním červnem prodali U 2 přes 1,3 milionu vstupenek na své turné "360". Kromě toho vydělali i na suvenýrech a poplatcích od rádií.

Na žebříčku prestižního listu Forbes, který zveřejňuje seznamy nejlépe vydělávajících hudebníků, se těsně za irskými rockery překvapivě umístili veteráni z AC/DC. Z turné měli čistý zisk 114 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč).

Mezi ženami si podle MTV.com nejlépe vedla Beyoncé Knowlesová (28). Umístila se na celkově třetí příčce s 87 miliony dolarů (1,7 miliardy Kč). Přispěly k tomu její světové turné, prodej oblečení a reklama. Na seznam, konkrétně jeho šestou příčku, se dostal i její manžel Jay-Z (40).

Dobře se dařilo i Bruce Springsteenovi a Britney Spearsové, kteří vydělali 70 a 64 milionů dolarů (1,3 a 1,2 miliardy Kč) a umístili se na čtvrtém a pátém místě. Na sedmou příčku se dostala excentrická zpěvačka Lady Gaga. O kousek tak překonala svůj idol, Madonnu, která se s 58 miliony dolarů (1,1 miliardy Kč) skončila osmá.

Všichni tito hudebníci ale daleko zaostávají za mrtvým králem popu Michaelem Jacksonem († 50), který si od smrti vydělal 805 milionů dolarů (15 miliard Kč) a posmrtně tak zaplatil dluhy. Kromě toho - na rozdíl od živých hvězd - neměl žádná osobní vydání.ČTĚTE TAKÉ:
Chci aspoň pět dětí, šokuje nastávající matka Nosková


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud si zajistíte správný start do nového týdne, podaří se vám smazat minulá nedorozumění. Ruku na srdce, ne vše jelo podle plánu. Nepropadejte však panice, protože jste průbojní a…

Nejčtenější články

Doporučujeme