Učit se úspěchu

14. 3. 2001
Učit se úspěchu
Na úspěch - kariéru - neexistuje zaručený "recept", ale určitou cestu naznačuje analýza chování úspěšných mužů a žen. Ti většinou tvrdí, že pro úspěch - kariéru - je rozhodující stanovení cíle, který pak výrazně hýbe aktivitou člověka směrem k dosažení cíle.

Učit se úspěchu

Na úspěch - kariéru - neexistuje zaručený "recept", ale určitou cestu naznačuje analýza chování úspěšných mužů a žen. Ti většinou tvrdí, že pro úspěch - kariéru - je rozhodující stanovení cíle, který pak výrazně hýbe aktivitou člověka směrem k dosažení cíle. Rozhodujícím cílem v pracovním životě je stanovení profesní kariéry.
Abychom v profesní kariéře reálně uspěli musíme mít dostatek žádoucích vědomostí pro danou činnost (vzdělání), dostatek dovedností - hovoří se o maturitě pracovní, ale i souhrn důležitých osobních charakteristik, které určují naše chování, postoje k dosahování cílů. Některé osobní charakteristiky jsou nám vrozené, jiné se musíme učit, ale především se musíme po celý život zdokonalovat !

Které osobní charakteristiky jsou důležité pro dosažení cílů?
Patří sem schopnost dobrého pozorování, přesné vnímání trhu práce, konkurence, odměňování, poznávání sama sebe, podmínek pro úspěch atd., pozitivní motivování sama sebe (chci, musím, těším se), pozitivní sebehodnocení a umění vnitřně i vnějšně se pochválit, pozitivně se sebeprosazovat (většinou jsme se to neučili), trvalé pracovní zaujetí, umět tvrdě pracovat a nikdy se nevzdávat, schopnost vnímat druhé, rozumět jim, rozumět šancím a vybírat z nich nejslibnější, koncentrovat mysl na vlastní úspěch.
Ředitelka britské poradenské firmy Rossová hlásá: "Ťspěchu se je třeba učit". Nejdůležitější je však vaše rozhodnutí dosáhnout úspěchu.

Autor: Milada

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Začínáte se bát, že veškeré pracovní povinnosti do Vánoc ani nestihnete, a proto se uchylujete k prapodivným myšlenkovým pochodům. Momentálně přicházíte s nereálnými nápady, které…

Nejčtenější články

Doporučujeme