Zpěvačka Monika Absolonová má ve svém mladším bratrovi Markovi oporu Foto: Blesk / CZECH NEWS CENTER: David Kundrát

Zpěvačka Monika Absolonová má ve svém mladším bratrovi Markovi oporu Foto: Blesk / CZECH NEWS CENTER: David Kundrát

Marek chodí pravidelně na její vystoupení Foto: Profimedia
Yvetta Kornová začínala jako dětská hvězda, potom jí ale poznamenaly drogy a alkohol Foto: Archiv Aha!
Alkoholová minulost změnila nejmladšího sestru Jiřího Korna k nepoznání Foto: archiv Blesku
Yvetta Kornová je z problémů venku a po třiceti letech se vrací před kameru Foto: Profimedia
20
Fotogalerie

Učitelka, děkan, prodejce aut: Kdo jsou a co dělají sourozenci českých celebrit?

Žijí v jejich stínu, nebo mají stejně jako sourozenci slávu a bohatství? I když bratři a sestry českých celebrit geny rozhodně nezapřou, někteří z nich se rozhodli pracovat mimo záři reflektorů, jiní by naopak za takovou práci byli rádi, jenže ne vždy se usměje štěstí na všechny.

Monika Absolonová: V bratrovi má oporu

Monika Absolonová má ve svém o jedenáct let mladším bratru Markovi jednoznačnou oporu. Marek se sice nedal na uměleckou dráhu, přesto se pravidelně objevuje mezi diváky na zpěvaččiných vystoupeních a koncertech. Markovo povolání patří mezi dětské sny nejednoho malého chlapce. Živí se totiž jako vedoucí prodeje luxusních aut značek BMW a MINI.

Proč Monika Absolonová věří, že nezůstane sama? Podívejte se na rozhovor:

Pokračování 2 / 7

Jiří Korn: Sestra byla dětskou hvězdou

Jiří Korn má hned tři sourozence — dvě sestry a bratra. Nejvýraznější z nich je jeho nejmladší sestra Yvetta Kornová, která začínala jako dětská herecká hvězda a během dospívání se objevila v nespočtu filmů a seriálů. Kariéru jí však zhatila problematická minulost. Jeden čas se dokonce potýkala se závislostí na drogách a alkoholu, a u filmu kvůli tomu skončila. Teď už je ze všeho venku a po třiceti letech se vrací před kameru. V seriálu režiséra Tomáše Magnuska s názvem Společně sami hraje bezdomovkyni.

Pokračování 3 / 7

Simona Krainová: Má v sestře konkurenci?!

Topmodelka Simona Krainová má o šest let starší sestru Yvonu Maléřovou, se kterou ji pojí láska ke sportu. Yvona na sobě nedávno začala tvrdě pracovat, a v pětapadesáti má postavu, jakou by jí mohla závidět i dvacítka. Obě blonďaté krásky společně nafotily už pár titulek časopisů a reklam. Vypadá to, že má modelka ve své sestře nebezpečnou konkurenci. Podle všeho se ale sourozenecké rivality bát nemusíme. Yvona, která vystudovala ekonomii, pracuje na pobočce České pošty a o náročnou práci modelky na plný úvazek by prý nestála. Přesto je ji před fotoaparáty a ve VIP společnosti vidět čím dál častěji. Že by přece jen změnila názor?

Pokračování 4 / 7

Tereza Ramba: Zastínila mladší sestru?

Že vám jméno Sára Voříšková není vůbec povědomé? Mohlo by. O tři roky mladší sestra herečky Terezy Ramba (Voříškové) se také pokouší prorazit do světa filmu a věnuje se herectví. Po boku slavné sestry to ale není zrovna snadný úkol. Sáru jsme tak na rozdíl od Terezy mohli prozatím vidět jen v několika málo snímcích, třeba ve filmu Bobule, kde hrála po boku své starší sestry, nebo v Kytici či ve Vratných lahvích. V roce 2005 si zahrála i v divácky oblíbené Ulici a později v seriálu Nevinné lži.

Pokračování 5 / 7

Taťána Kuchařová: Krásná sestra o modeling nestojí

I další topmodelka dokazuje, že mají krásu v rodině. Taťána Kuchařová má hned dvě mladší sestry, přičemž starší z nich Lívii od Táni dělí pět let. Lívie se dříve v showbyznysu pohybovala, nakonec od něj ale upustila. Mezi její největší koníčky patří zpěv, kromě jeho výuky se věnuje také ezoterice, terapii a výchově malých dětí. Pracuje jako učitelka v mateřské škole a zabrousit do modelingu po vzoru sestry nehodlá. Kromě toho, že o přehlídková mola moc nestojí, jako překážku vidí také svou nedostatečnou výšku.

Pokračování 6 / 7

Jana Švandová: Má sestru jako přes kopírák

Když se herečka Jana Švandová objeví se svou sestrou Jitkou Morávkovou ve společnosti, lidé si je málem pletou. Ani jedna na svůj věk rozhodně nevypadá. Kromě toho jsou obě dámy jako přes kopírák. Mají stejný styl i šarm, nechybí jim nápadně podobný sestřih a barva vlasů. Jitka se stejně jako její sestra pohybuje v umělecké branži. Věnuje se dabingu, herectví a také učí v dramatickém kroužku. Dabovala například film Sběratel polibků nebo dětský seriál My z Kačerova.

Pokračování 7 / 7

Jiří Lábus: Bratr se vydal jinou cestou

Jiří Lábus si je se svým o dva roky mladším bratrem Ladislavem velice podobný, ovšem pouze vzhledově. Ladislav se na rozdíl od svého bratra umělce vydal cestou vysokoškolského vzdělávání. A ve svém oboru je velmi úspěšný. Už několik let působí jako děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze. Kromě pedagoga je nadaným architektem. Podílel se na řadě významných staveb, například na přestavbě pražského paláce Langhans, rekonstrukci vily Lídy Baarové nebo Jízdárny na Pražském hradě.

Doporučujeme

Články odjinud