Uctívané i zatracované válenky se vrací: Milují je i celebrity! Jak je nosit stylově?

30. 11. 2022
Covidové období mělo svým způsobem vliv i na módu. Jelikož nebylo kam vynést podpatky či sexy šaty, většina z nás rychle přesedlala na pohodlné domácí oblečení, které se promítlo i do outfitů do práce a do společnosti. Možná to je také důvod, proč se na scénu vracejí válenky, které jedni milují a druzí nenávidí. Nic mezi neexistuje. Jak jim přijít na chuť?

Hlavním a nepopiratelným důvodem, proč si boty v podobě zvířecích kopýtek zamilovat, je jejich pohodlnost. Oproti podpatkům a úzkým kozačkám či chelsea botám, které vaše chodidlo sevřou jako do svěráku, budete mít ve válenkách pocit, že trávíte celý den v domácích bačkůrkách. A co víc, měkký kožíšek uvnitř boty vám zajistí nohy v teple i v tuhých mrazech.

Jak vybírat boty k dresscodu? Podívejte se na video:

I když pohodlné válenky svádějí k ležérnímu stylu a nejen celebrity k nim mají tendence obléct tepláky či přinejlepším legíny, zkuste se nad outfitem více zamyslet a udělat z válenek plnohodnotnou součást stylové módní kombinace.

Boty jsou dostupné v různých střizích, ultra in jsou ale momentálně ty kotníčkové. Na vrchol se derou i vatované válenky, jejichž povrch místo semiše tvoří šusťákovina. Za zamyšlení stojí také volba barvy. Nic samozřejmě nezkazíte klasickým odstínem velbloudí srsti, můžete se však odvázat a zvolit i výraznější tóny.

Nebojte se válenky zkombinovat například s úpletovou sukní midaxi délky nebo do nich natáhnout vysoké bílé ponožky. Skvěle vypadají také s klasickými levičkami zkrácené délky v kombinaci se sakem či kabátem. Inspirovat se můžete u řady celebrit, které válenkové mánii propadly, jako například herečky Katie Holmes a Hilary Duff, zpěvačky Cher a Jennifer Lopez nebo modelky Gigi a Bella Hadid.

Ať už je milujete, nebo nenávidíte, vězte, že válenky se s většími či menšími úspěchy drží na módní scéně více než dvacet let a jen tak někam nezmizí. Ať už zainvestujete do těch originálních značky Ugg, jejichž cena se pohybuje v řádech tisíců, nebo je pojmete jako sezónní záležitost a vyberete si levnější model, buďte si jistá, že se na jejich vlně pohodlné funkčnosti ráda svezete.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Již v pondělí na sobě pocítíte, že jste nápadití a všeho schopní. Plnění složitých úkolů pro vás není problém, kolegové i nadřízený se na vás mohou plně spolehnout. Ovládá vás dobrá nálada…