Udělejte si doma výborné kuře jako z KFC: Jednoduchý recept zvládnou i děti

23. 11. 2020
Udělejte si doma výborné kuře jako z KFC: Jednoduchý recept zvládnou i děti
Smažené kuře inspirované tajnou recepturou na KFC. Příprava překvapivě není nijak složitá – stačí si připravit obalovací směs s kořením a moukou a naložit kuře do podmáslí. Pak už jen obalit a pomalu smažit dozlatova. Jednoduchý recept pana Cuketky najdete i na videu v úvodu článku.

Ingredience:

4 kousky kuřete, ideálně horní stehna
podmáslí
vajíčko
olej
220 g mouky
3 lžíce soli
2 lžíce pepře
4 lžíce mleté sladké papriky
půl lžičky tymiánu
půl lžičky oregana
čtvrt lžičky mletého zázvoru
čtvrt lžičky sušeného česneku

Postup

Podmáslí vlijte do mísy, přidejte vejce a rozšlehejte. Vložte do misky kousky kuřete a uložte na dvě hodiny do lednice. Pak dejte do misky mouku, sůl a všechno koření a pečlivě promíchejte. Marinované kuře ve směsi obalte, dejte na talíř či tácek a nechte 30 minut odležet. V hrnci či na pánvi rozehřejte olej na 170 °C. Použijte ho tolik, aby při smažení bylo kuře ponořené. Smažte 10–15 minut. Jednoduchý recept pana Cuketky najdete i na videu v úvodu článku. 

Pořad Recepty pana Cuketky uvádí internetová televize Mall.tv. Oblíbený foodbloger vám v krátkých videích ukáže, jak vařit snadno, levně a vždy se skvělým výsledkem.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš život je v posledních dnech jako jízda na horské dráze. Jednou se vám něco podaří a podruhé to zkazíte. Zkuste se na všechno více soustředit a situovat své myšlenky na úspěšné…

Nejčtenější články

Doporučujeme