Udělejte si jasno: Jaké mýty o opalování jsou pravdivé?

7. 7. 2017
Udělejte si jasno: Jaké mýty o opalování jsou pravdivé?
Období dovolených a slunečných dní je v plném proudu a riziko rakoviny kůže je vyšší než kdykoliv jindy. O UV záření jistě už slyšela každá z nás, co jsou ale jen mýty a co je skutečně pravda?

UVA a UVB záření jsou totožná

To je velký omyl. Mezi těmi to zářeními je obrovský rozdíl. UVA záření proniká hluboko do kůže a představuje 95 % celkového ultrafialového záření. Způsobuje nejen stárnutí kůže, sluneční alergie a rozvoj pigmentových skvrn, ale bohužel i vznik rakoviny kůže. UVB záření představuje zbývajících 5 % a právě díky němu se nám kůže tónuje do hněda. Způsobuje však nepříjemné spáleniny. Je tedy nezbytné, aby váš krém chránil pokožku před oběma typy UV záření. U produktů značky Bioderma Photoderm navíc získáte bonus v podobě unikátního patentu Buněčné bioochrany™, která účinně a hloubkově chrání kožní buňky před poškozením.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, v duchu si říkáte, že byste potřebovali takový úspěch jako v minulém týdnu. Pak už vám nebude nic bránit na cestě za povýšením. Opravdu byste měli na sobě pracovat a stanete se…

Nejčtenější články

Doporučujeme