Udržujte čistou pleť díky tomu, co máte běžně doma

15. 9. 2021 Reklama
Udržujte čistou pleť díky tomu, co máte běžně doma
Udržet pleť čistou, jasnou a prozářenou každý den je velmi složité. Často nám ale mohou pomoci obyčejné produkty, které se běžně nacházejí v domácnostech.

Jak na zdravou pleť?

Přípravků na péči o pleť je na trhu několik desítek. Vybrat si z takto velkého množství tu pravou kosmetiku, která bude vaší pleti vyhovovat, je téměř nesplnitelný úkol. Často si však vystačíte s přírodními produkty, které má téměř každý doma.

Med

Med je fantastická surovina, která při pravidelném používání dokáže snižovat mastnotu pokožky. Nejčastěji se aplikuje přímo na pleť, po dobu nejméně 5 minut. Poté se z obličeje smyje pomocí vlažné vody s mýdlem.

Ovesné vločky

Tento malý zázrak působí na pokožku protizánětlivě, celkově ji uklidňuje a aktivně bojuje proti akné. Na pleť se nanáší v podobě prášku smíchaného s medem. Vytvoří se tak kašovitá konzistence, která snadno drží na pokožce. Po několika minutách se maska smyje opět pomocí vlažné vody, je možné použít i vodu s glycerinovým mýdlem.

Kakaové máslo

Přestože se kakaové máslo běžně nevyskytuje v domácnostech, jsou základní surovinou pro přípravu mnoha kosmetických produktů. Výhodou kakaového másla jsou jeho hydratační účinky, které příznivě ovlivňují kvalitu a pružnost pleti. Použít kakaové máslo můžete i při výrobě domácích kosmetických produktů. Složení kakaového másla by mělo být dostatečně kvalitní, aby výsledný produkt měl potřebné účinky.

Skořice

Skořice působí protizánětlivě, pomáhá tak při léčbě akné a drobných odřenin. Na pleť se aplikuje jako prášek v kombinaci s medem a takto vzniklá hmota se poté na pleti ponechá několik minut. Skořice může na pokožce vytvářet pocit pálení, pokožku však nepopálí ani neničí. Přesto masku nenechávejte na obličeji pleť déle než 5 minut.

Kávový lógr

Jestliže si rádi dopřáváte kávu a neradi vyhazujete kávové sedimenty, můžete je využít jako pleťový peeling. Snadno se tak zbavíte odumřelých šupinek kůže a výborně prokrvíte pleť. Ta je poté na dotek jemnější a pružnější. Peeling na rozdíl od masek neprovádějte tak často, mohlo by docházet k zbytečnému podráždění kůže.

Ze všeho, co tu bylo napsáno, tedy nemůžete nenabýt přesvědčení, že vám SEOlight dokáže nabídnout přesně takovou pomoc v oboru SEO optimalizace, jakou nezbytně potřebujete.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce chodíte neradi, protože se vám nedaří. Za vše může zvýšená citlivost a únava. Nejraději byste vyrazili někam na dovolenou, ale to vám už nevyjde. Milí Raci, nepodceňujte zvýšenou…