Umělci vyjadřují podporu Nice pomocí svých kreseb

15. 7. 2016
Teroristický útok v Nice opět otřásl celým světem. Na místě zemřelo 84 obětí, další bojují o život v nemocnici. Truchlí se napříč zeměmi, lidé projevují soustrast každý po svém. Podívejte se, jak situaci vnímají umělci na sociálních sítích.

Ve čtvrtek 14. července došlo ve francouzském Nice k dalšímu teroristickému útoku. Dobu, kdy francouzský lid oslavoval výročí pádu Bastilly, odhodlal se ozbrojený muž tuniského původu k hrůznému činu, a nákladním autem vjel do davu lidí čekajících na slavnostní ohňostroj. Náklaďák ujel trasu dlouhou dva kilometry zanechávaje za sebou mrtvá těla. I to bylo útočníkovi málo, a tak ještě z auta vyskočil a začal do lidí střílet. Masakr zastavili až policisté, kteří útočníka zastřelili.

Na následky krveprolití zemřelo již 84 lidí, dalších 18 je těžce zraněných a stovky lidí jsou ve stabilizovaném stavu. Pro Nice nyní pláče celý svět a prokazuje Francii solidaritu. Své emoce vyjadřují i umělci na sociálních sítích. Podívejte se na naši galerii.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se ráno probudíte, převalíte se na druhý bok. Vůbec se vám nechce vstávat a nejraději byste leželi v posteli celý den! To vám určitě nevyjde, ale stejně si dopřejte odpočinkový…

Nejčtenější články

Doporučujeme