Umí dětská populace pečovat o svůj chrup?

24. 8. 2001
Umí dětská populace pečovat o svůj chrup?
Stav chrupu dětské populace v České republice se rok od roku zhoršuje. Přitom není pochyb o tom, že onemocněním je lepší předcházet, než léčit jejich následky, a to platí i o stomatologických onemocněních.

Umí dětská populace pečovat o svůj chrup?

Stav chrupu dětské populace v České rep ublice se rok od roku zhoršuje. Přitom není pochyb o tom, že onemocněním je lepší předcházet, než léčit jejich následky, a to platí i o stomatologických onemocněních. 

Signal Dentibus - pojízdná zubní ambulance s Pečetí České stomatologické komory, je známa především v souvislosti s již tradičními návštěvami základních škol v regionech České republiky. Stomatologická ambulance Signal Dentibus se ale nezastaví ani o prázdninách, kdy poputuje do 10 dětských domovů v jižních Čechách .
Děti se zúčastní preventivní prohlídky, v rámci které je letos používán moderní diagnostický přístroj KaVo DiagnodentŽ . Tento přístroj je schopen neinvazivní metodou zaznamenat zubní kaz již v jeho počátečním stádiu. Za odvahu obdrží každý malý pacient dárek v podobě výrobků pro ústní hygienu značky Signal a učební materiály, které využije v hodině dentální hygieny. Diplomovaná dentální hygienistka v rámci této hodiny vysvětlí dětem, proč a jak se mají starat o svůj chrup, a nacvičí s nimi správnou metodu čištění zubů. Hravost a soutěživost budou děti moci uplatnit ve dvou soutěžích. Při vyplňování kvízu si zopakují, co se v hodině dentální hygieny naučily, a k této tematice se vrátí ještě ve výtvarné soutěži, která v dětském domově proběhne do týdne od návštěvy Dentibusu.

Zdroj: Signal

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vztah, jenž neměl pevné základy, se teď začíná bořit. Může vám připadat, že vám to pomohlo k větší svobodě, ale neradujete se předčasně. Záležitosti se musí řešit důsledně a do hloubky,…

Nejčtenější články