Umísťovací výstava opuštěných koček aneb přineste kočičkám pod stromeček konzervu krmení

9. 12. 2003
Umísťovací výstava opuštěných koček aneb přineste kočičkám pod stromeček 
konzervu krmení
V neděli 14. prosince 2003 se bude konat od 10 do 17 hodin již 4. celostátní umísťovací výstava opuštěných koček. Akce proběhne v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově (Praha). Jak už se píše v nadpisu článku, jako vstupenka na výstavu poslouží konzerva krmení pro kočky. Konzerv pro kočičky můžete přinést samozřejmě více :-) Vybrané krmení bude použito pro kočičky, které stráví vánoční svátky v útulcích, nebo se do útulků po Vánocích dostanou.

Co bude na výstavě k vidění? Především koťata a kočičky z několika útulků (resp. ochranářských organizací) z celé České republiky, které budou na výstavě hledat nový domov u hodných lidí. Všechny vystavované kočičky musejí splňovat přísná veterinární kritéria - musejí být odčervené a vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který na místě ještě prověří veterinář. U zvířat starších osmi měsíců je podmínkou účasti na výstavě kastrace. Kočičky budou vystaveny ve výstavních klecích, na každé kleci najdete cedulku s detailní charakteristikou zvířete, takže budete vědět, jestli se k vám kočička hodí, či ne. Každá kočička si do nového domova vedle očkovacího průkazu, předávacího protokolu a informačních materiálů o chovu koček odnese také drobné dárky od sponzorů výstavy - výrobců krmení pro zvířata.

Pokud jste si do této chvíle mysleli, že kočka je tvor venkovní, nezávislý, myšmi se živící, budou pro vás vystavované kočičky velkým překvapením. Velká většina z nich je navyklá na život v bytě, výběh ven jim vůbec nechybí (pokus byste se několik měsíců živili zbytky z popelnic, také byste si vážili tepla a pohodlí panelového bytu). Takové kočky bezpečně zvládají docházku na kočičí toaletu, takže jejich chov v bytě je dokonale hygienický.

Co dalšího vás na výstavě čeká? Charitativní obchůdek s kočičími drobnostmi (sošky koček, hrníčky, kočičí PFka, ručně vyráběné hračky pro kočky), které potěší srdce každého kočkomila, a samozřejmě také stánek s chovatelskými potřebami, kterými uděláte radost svému domácímu mazlíkovi (škrabadla, hračky, vitamíny, dobrůtky...).

Ať už uvažujete o pořízení kočky nebo ne, přijďte se na umísťovací výstavu podívat - svou vstupenkou, konzervou krmení pro kočky, pomůžete zvířatům v nouzi!

Podrobné informace o výstavě najdete na akce.kocky-online.cz. Část zvířat, která se budou výstavy účastnit, si můžete prohlédnout na opustene.kocky-online.cz.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Procházíte výjimečným profesním děním, které vás posune o velký kus dopředu. Nadřízený je z vaší píle a snahy nadšený. Do toho pomáháte pomalejším kolegům a ukazujete, že jste týmoví…

Nejčtenější články

Doporučujeme