Únava a strach ze vztahů: 4 tipy, jak se po zklamání otevřít novému vztahu

17 komentářů

Pavel
16. září • 20:27

Nevěra je super 😊

?
16. září • 15:28

pokud je láska obchodní dohoda, pak nevěra je jenom porušení obchodní dohody. Je to teda vůbec takovej hřích?

Stará samyce
16. září • 15:08

Zdá se, že rozum tu válku vyhrál. Ale co když se srdce nevzdá a dál mně bude vrhat do předem prohraných bitev? Co když to srdce není schopno vzdát?

Stará jižanská moudrost
16. září • 12:14

Nejpodřadnější kluci prý nadělají nejvíc hluku.

Stará jižanská moudrost
16. září • 12:25

@Stará jižanská moudrost: To proto, že musí nedostatek své sexuální atraktivity, (třeba ingeligence, sociálního postavení rodiny, peněz) kompenzovat alespoň inzercí zdání síly a sebevědomí prostřednictvím nepřiměřené hlučnosti. Tůrováním aut, hlasitou hudbou v jedoucím autě a tak. Je fakt, že přestože to asi dělají, aby byli přitažlivější, vždycky mě tohle chování odpuzovalo. Ale ještě víc jsem se jich bála. Přitom jsou to vlastně chudáci. Je mi jich líto. Ne tak líto, že bych je tím chtěla shodit. Líto tak, že si uvědomím, že to nemají vůbec jednoduché. A já jsem se jich bála. Ale možná oprávněně. Protože možná, když jsou tak agresivní, klidně by mi i ublížili, jen aby zapůsobili na krasavice.

Je to zajímavé
16. září • 12:11

Kdysi se prý české ženy dělily na ty, kterým iponoval Karel Gott a na ty, kterým víc imponoval Matuška. Já rozhodně patřím mezi stoupenkyně Matušky. Má pro mně velký sex appeal. Až moc velký. Čert mu kouká z očí. Tak moc mu kouká, že mě z dálky varuje, že tohle by nikdy nebyl muž pro mně. Zatímco u Karla Gotta, z jeho projevu, mně nevaruje vůbec nic. A přesto, když si člověk uvědomí, jak žili, myslím, že Matuška býl víc schopen normálního vztahu, i když samozřejmě nevím, jak na tom byl s věrností. Je to zrádné. Někdy jste varovány a někdy ne.

Je to zajímavé
16. září • 12:27

@Je to zajímavé: Že i moje matka byla stoupenkyně Matušky. Co všechno se nedědí.

Terapeutka Lenka
16. září • 11:28

Nejhorší je, když psychika ženy zamrzne ve stádiu patnáctileté holky a ještě v padesáti očekává od mužů lásku. Zralou ženu přece nikdy muž nemůže zklamat, protože od něj nic nečeká, a proto je vztahům s nimi zcela otevřená.

Pavel
16. září • 20:29

@Terapeutka Lenka: Chudinko 🤣🤣🤣

Popelka
16. září • 11:22

Kde je ten princ, co mi řekne, že jsem princezna?

Princ
16. září • 11:23

@Popelka: Ty, osobo upopelená, nevidělas někde princeznu?

Princezna Zuzí
16. září • 11:16

Potřebuju lásku. Potřebuju sex. Potřebuju kluka. Aby mně měl rád. Aby jsme se spolu mohli držet za ruce, když jdeme po ulici. Abych měla někoho. Abych nebyla sama. Musí to být nádherné někoho mít. Bez toho je život tak prázdný, že by se člověk zbláznil.

Pavel
16. září • 20:30

@Princezna Zuzí: Od toho jsme my, milenci 💋

Stará samyce
16. září • 11:09

Někteří lidi, nejsou stvoření pro vztah. Z jedné strany škály jsou to paradoxně ti, kteří vztah velice chtějí a potřebují. Tak velkou lásku, tak těsnou blízkost, že nejde rozlišit, co je já a co ty. Jenomže s reálnými lidmi se něco takového nedá zažít. I přes sebevětší lásku, ten člověk je vlastně cizí organismus, z cizí rodiny, tvořený cizími geny, neúprosně sledujícími svoje vlastní cíle. Takže nezbývá než poradit: Pusť se konečně toho lana. Prostě se jenom pusť.

Stará samyce
16. září • 12:46

@Stará samyce: Protože, když takhle splyne já a ty, čí geny budou vládnout? Instinktivně jsem chtěla splynout a velet. Tvoje geny budou sluhy těch mých. A říkala jsem tomu my. Ale bylo to já. Já a zájmy mých genů. Protože splynout a nechat řídit jeho geny, to ne. O takové splynutí už zdaleka tolik nestojím. Takže když se na to dívám zpětně, tak nevím, jestli to nebylo spíš pohlcení než splynutí. Ale proč mi to přišlo tak krásné? Proč jsem to tak moc chtěla? Neměla jsem pocit, že je to sobecké. Měla jsem pocit hlubokého uspokojení. Asi jsem vadná. Mám vadnou část mozku, týkající se lásky. Nebo to tak má hodně lidí? Nevím. Mám to tak správně, je to jenom jedna z evolučních adaptací, nebo je to náhodná porucha odsouzená k vymizení?

Naděje
16. září • 17:21

@Stará samyce: Baví mě vaše přemýšlivost. Velmi zajímavá úvaha, originální. Přeji vám hodně štěstí.

.
16. září • 17:25

@Naděje: :-(

Doporučujeme

Články odjinud