UNIKÁTNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ: Jak žijí lidé bez domova?

16. 2. 2016
Jak žijí sociálně znevýhodnění lidé? V Praze, Brně a Ostravě se chystá výstava fotografií přibližující osudy těch, kteří se dostali do nepříznivé životní situace.

V rámci projektu „Tady šaty pomáhají“ můžete navštívit výstavu velkoformátových fotografií Tomáše Bicana na několika místech republiky. Od 2. února v Ostravě a Brně a od 1. března v Praze v centrech Avion Shopping Park se můžete seznámit s životem lidí bez zázemí a vlastního domova.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Expozice bude probíhat po dobu tří týdnů a cílem tohoto charitativního projektu je pozitivním způsobem, odlišným běžné prezentace v médiích, představit život sociálně handicapovaných.

Nechtěli jsme fotit sociální dokument, ale portréty lidí, kteří prostě jen neměli v životě tolik štěstí. Překvapilo mě, jak pozitivní a vřelí byli hrdinové naší výstavy,“ prozrazuje fotograf Tomáš Bican.

„Setkání mi v mnohém otevřelo oči. Netušil jsem, jak málo stačí k tomu, aby se člověk ocitl v mezní životní situaci. A také, jak moc může změnit život k lepšímu podaná ruka, pomoc ve správnou chvíli na správném místě.“

Projekt vznikl ve spolupráci s Diakonií Broumov, jejíž současní i bývalí klienti jsou na fotografiích zachyceni právě v šatech, které byly v rámci sbírky odevzdány do sběrných kontejnerů po celé České republice.

Cílem výstavy je připomenout, jak lze sociálně potřebným pomoci například i prostřednictvím sbírky obnošeného šatstva, kterou po celé České republice a na Slovensku organizuje právě Diakonie Broumov.

Po celé České republice spolupracujeme s téměř 2500 měst a obcí a máme zde rozmístěno 753 sběrných kontejnerů na obnošené oděvy, které výrazným způsobem pomáhají zkvalitnit život sociálně potřebným. Bohužel se stále setkáváme s tím, že lidé o možnosti darovat staré oblečení nevědí nebo využívají kontejnerů komerčních společností, které darované oděvy využívají pouze k dalšímu prodeji. Výstavou fotografií chceme upozornit na velmi snadnou formu pomoci, která nevyžaduje žádnou finanční investici,“ říká Lenka Wienerová, ředitelka logistiky a PR z Diakonie Broumov.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve vaší blízkosti se objeví pár zajímavých osob opačného pohlaví. Budou to zrozenci ve znamení Vah, jejichž jiskra neunikne vaší pozornosti. Určitě se spolu nudit nebudete. Jste-li zadaní,…

Nejčtenější články