8
Fotogalerie

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ: Jak žijí lidé bez domova?

Jak žijí sociálně znevýhodnění lidé? V Praze, Brně a Ostravě se chystá výstava fotografií přibližující osudy těch, kteří se dostali do nepříznivé životní situace.

V rámci projektu „Tady šaty pomáhají“ můžete navštívit výstavu velkoformátových fotografií Tomáše Bicana na několika místech republiky. Od 2. února v Ostravě a Brně a od 1. března v Praze v centrech Avion Shopping Park se můžete seznámit s životem lidí bez zázemí a vlastního domova.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Expozice bude probíhat po dobu tří týdnů a cílem tohoto charitativního projektu je pozitivním způsobem, odlišným běžné prezentace v médiích, představit život sociálně handicapovaných.

Nechtěli jsme fotit sociální dokument, ale portréty lidí, kteří prostě jen neměli v životě tolik štěstí. Překvapilo mě, jak pozitivní a vřelí byli hrdinové naší výstavy,“ prozrazuje fotograf Tomáš Bican.

„Setkání mi v mnohém otevřelo oči. Netušil jsem, jak málo stačí k tomu, aby se člověk ocitl v mezní životní situaci. A také, jak moc může změnit život k lepšímu podaná ruka, pomoc ve správnou chvíli na správném místě.“

Projekt vznikl ve spolupráci s Diakonií Broumov, jejíž současní i bývalí klienti jsou na fotografiích zachyceni právě v šatech, které byly v rámci sbírky odevzdány do sběrných kontejnerů po celé České republice.

Cílem výstavy je připomenout, jak lze sociálně potřebným pomoci například i prostřednictvím sbírky obnošeného šatstva, kterou po celé České republice a na Slovensku organizuje právě Diakonie Broumov.

Po celé České republice spolupracujeme s téměř 2500 měst a obcí a máme zde rozmístěno 753 sběrných kontejnerů na obnošené oděvy, které výrazným způsobem pomáhají zkvalitnit život sociálně potřebným. Bohužel se stále setkáváme s tím, že lidé o možnosti darovat staré oblečení nevědí nebo využívají kontejnerů komerčních společností, které darované oděvy využívají pouze k dalšímu prodeji. Výstavou fotografií chceme upozornit na velmi snadnou formu pomoci, která nevyžaduje žádnou finanční investici,“ říká Lenka Wienerová, ředitelka logistiky a PR z Diakonie Broumov.

Doporučujeme

Články odjinud