Úskalí letního sexu: Hrozí odřeniny, záněty močového měchýře a další úrazy | foto: iStock

foto: iStock

Úskalí letního sexu: Hrozí odřeniny, záněty močového měchýře a další úrazy

Léto a příjemně teplé počasí přímo vybízí k experimentování. Pokud jste s partnerem vášniví a rádi zkoušíte něco nového, právě letní období je pro tyto věci přímo ideální. I když je milování ve vodě, na louce nebo v lese jistě příjemným zpestřením milostných hrátek, je zde jedno ale, a to jsou zdravotní rizika a úrazy. Na co si dát pozor?

V létě se milujeme častěji

Z průzkumů sexuologů vyplývá, že se v letním období lidé milují častěji. Může za to lepší nálada díky sluníčku a horkému počasí i pocit dobrodružství a z toho plynoucí možnost okořenění partnerského či manželského života. I když statisticky k nejvíce úrazům při sexu dochází v ložnici při pozici na pejska, ani milování v přírodě se úrazy a zdravotní problémy nevyhýbají.

Nejčastějším a nejméně závažným úrazem jsou nezávažné odřeniny, modřiny a bolavá záda nebo natažené svaly. Podle Adama Durčáka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který se zároveň zabývá sexuálním zdravím, se zmíněné potíže objevují až v 65 %. Při milování s partnerem v přírodě si proto raději pečlivě vybírejte nejen vhodný okamžik bez dalších lidí kolem, ale také místo pro svou milostnou chvilku. Rozhodně se nenechávejte hned unést a koukejte a dávejte si pozor nejen na nerovný terén, různé větve, ale také na kamení i křoví poblíž, které by vás mohlo nepěkně zranit.

Jak na sex v autě? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Pozor na natrhnutí vaginy nebo análního otvoru

Mezi daleko horší problémy patří například natržená vagina nebo anální otvor, které mezi letními poraněními nejsou žádnou raritou. „Až 11 % žen si z letního sexu odneslo natrženou vaginu a 5 % natržený anální otvor,“ říká Adam Durčák.

Bolet vás ale nemusí pouze velké natržení, často dochází také k drobným a nepatrným mikrotrhlinám, které jsou ovšem podobně nepříjemné. V tomto případě platí, že základem pro milování by měla být dostatečná lubrikace. Na žhavé chvíle v přírodě si tedy s sebou raději vždy přibalte spolehlivý lubrikant.

Pokračování 3 / 5

Uchraňte svého partnera před zlomeným penisem

Bohužel nejsou podle odborníka při letním milování výjimkou ani vážnější úrazy. Jedním z nich je zlomení penisu, které bývá pro muže skutečně krajně nepříjemné. Častou příčinou může být příliš horlivé a vášnivé milování a nepozornost.

Pokud se chcete s vaším drahým milovat v přírodě, vsaďte raději na romantiku a pomalejší, a přesto vášnivé milování. Má také své kouzlo, navíc je možné, že vašemu vztahu dodá ještě jinou, větší jiskru. Díky pomalejšímu typu milování můžete namísto pouhého „závodu“ za orgasmem vrátit do vašeho vztahu i počáteční bláznivou zamilovanost.

Pokračování 4 / 5

Zánět močových cest hrozí i mužům

Věděla jste, že zánět močových cest hrozí nejen ženám, ale také mužům? Po sexu se s ním setkalo už více než 10 % pánů a 31 % dam. Na vině může být především nedostatečná hygiena. „Pro prevenci zánětu močových cest se doporučuje po styku vymočit, aby se odplavily bakterie. Co se týká intimní hygieny, je vhodné omytí zevního genitálu po styku, abychom smyli zbytky slin, lubrikantu, spermatu, potu atd. K intimní hygieně volíme vždy preparáty respektující kyselé vaginální pH. Pro prevenci vaginálního zánětu lze v nejkrajnějším případě zavádět vaginální globule s laktobacily,“ radí lékařka v oboru gynekologie a porodnictví Kamila Žižková.

Pokračování 5 / 5

Nejrizikovější je ložnice a pohovka

I když pocit dobrodružství při milování venku v přírodě by jednoho nabádal si myslet, že tento typ sexu logicky patří mezi nejrizikovější, statistiky mluví jinak. Nejrizikovější z hlediska možnosti vzniku úrazů je totiž milování v ložnici a na pohovce. V těsném závěsu jsou pak schody, které má v oblibě velké množství párů. Pokud si ale myslíte, že orálním sexem možným zraněním předejdete, jste na omylu. Právě při něm totiž překvapivě dochází též k velkému počtu nehod.

A zajímá vás, které polohy patří k těm nejrizikovějším? Nejčastěji se lidé zraní při milování „na pejska“, hned po něm následuje trochu překvapivě „běžný“ misionář, třetí místo má poloha „na koníčka“. Ať už si pro milování s partnerem vyberete jakékoliv místo či polohu, snažte se nejen v letním období myslet na své zdraví i bezpečnost.

Doporučujeme

Články odjinud