Úskalí letního sexu: Hrozí odřeniny, záněty močového měchýře a další úrazy

2. 8. 2022
foto: iStock
Úskalí letního sexu: Hrozí odřeniny, záněty močového měchýře a další úrazy | foto: iStock
Léto a příjemně teplé počasí přímo vybízí k experimentování. Pokud jste s partnerem vášniví a rádi zkoušíte něco nového, právě letní období je pro tyto věci přímo ideální. I když je milování ve vodě, na louce nebo v lese jistě příjemným zpestřením milostných hrátek, je zde jedno ale, a to jsou zdravotní rizika a úrazy. Na co si dát pozor?

V létě se milujeme častěji

Z průzkumů sexuologů vyplývá, že se v letním období lidé milují častěji. Může za to lepší nálada díky sluníčku a horkému počasí i pocit dobrodružství a z toho plynoucí možnost okořenění partnerského či manželského života. I když statisticky k nejvíce úrazům při sexu dochází v ložnici při pozici na pejska, ani milování v přírodě se úrazy a zdravotní problémy nevyhýbají.

Nejčastějším a nejméně závažným úrazem jsou nezávažné odřeniny, modřiny a bolavá záda nebo natažené svaly. Podle Adama Durčáka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který se zároveň zabývá sexuálním zdravím, se zmíněné potíže objevují až v 65 %. Při milování s partnerem v přírodě si proto raději pečlivě vybírejte nejen vhodný okamžik bez dalších lidí kolem, ale také místo pro svou milostnou chvilku. Rozhodně se nenechávejte hned unést a koukejte a dávejte si pozor nejen na nerovný terén, různé větve, ale také na kamení i křoví poblíž, které by vás mohlo nepěkně zranit.

Jak na sex v autě? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pokud zůstane v sobotu celý den doma, tak si psychicky nepomůžete. Hvězdy vám totiž nepřejí a partnerská krize se prohlubuje. Nejlepší bude, když vyrazíte někam na výlet a spolehnete se na…

Nejčtenější články

Doporučujeme