Úsměv, co nic nestojí

13. 2. 2001
Úsměv, co nic nestojí
Úsměv - nestojí vás nic, ale pro jiné znamená mnoho. Pomůže vám, když jste sklíčení, unavení či smutní. Na tyto neduhy je prostě skvělým lékem.

Úsměv, co nic nestojí

Ťsměv
Nestojí vás nic, ale pro jiné znamená mnoho. Pomůže vám, když jste sklíčení, unavení či smutní. Na tyto neduhy je prostě skvělým lékem. Vytváří šňastné domovy, podněcuje dobrou vůli a je znamením přátelství. V dnešní hektické době, jako bychom zapomněli na tu úžasnou sílu úsměvu, na ten blahodárný elixír. Někdy to snad vypadá, jako bychom si ani neuvědomovali, jak je mocný.

Zkoušeli jste někdy ráno vstát, usmát se, třeba jen tomu, že váš pes vám už zase líže palce u nohou, což vy bytostně nesnášíte? Zkuste to! Zkuste pak vyjít ze dveří, narovnaní, s hlavou vztyčenou a hlavně s úsměvem.
Dopřejte si doušek slunečního svitu, pozdravte své přátele a hlavně neztrácejte ani minutu tím, že budete přemítat o svých nepřátelích.
Představujte si jací chcete být: schopní, svědomití, užiteční, upřímní, usměvaví, vitální, a že nechcete, aby vás cokoliv rozladilo. Zachovávejte si pozitivní duševní rozpoložení.

Já vím, že třeba řeknete, jak si uchovat příjemné rozpoložení, když jste zrovna po ránu vyplavili pračkou sousedy? Ale proč se o ten úsměv, alespoň nepokusit?! Najednou zjistíte, že ty karamboly osudu snášíte daleko lépe a že váš úsměv je pro druhé znamením dobré vůle, a že rozradostní všechny, kdo vás potkají. A třeba vás rozlícený soused překvapí pozitivní reakcí na váš pokus o vtip typu:" Alois pamatuješ na povodeň v roce 1997? Víš kolik to muselo být takových praček?!!!"
Jedno staré čínské přísloví říká: "Člověk, který se neumí usmívat, nesmí otevřít krám."

A jak vy se vypořádáváte se svými životními situacemi? Pomáhá vám úsměv a nebo se snažíte řešit vzniklé problémy jiným "osvědčeným" způsobem?

Autor: Michaela

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Dechberoucí sobotní den je na dosah ruky. Máte ho ve svých rukou. Pro svobodné to bude jednoduché, protože se s přáteli vydají za dobrodružstvím bez hádek. Zato zadaní na sobě musí…

Nejčtenější články

Doporučujeme