Úsměv přitáhne muže víc než výstřih či krátká sukně

12. 7. 2011
Úsměv přitáhne muže víc než výstřih či krátká sukně
Jeden z posledních průzkumů provedený v Británii potvrdil to, co evoluční biologové vědí delší dobu. Pro muže je silně přitažlivý ženský úsměv. A to tak moc, že pohled a pozornost mužů přitáhne ještě rychleji než bujný výstřih či krátká sukně.

Úsměv je totiž symbolem ženské vstřícnosti k sexuálnímu flirtu.

„Podle tohoto britského průzkumu nejčastěji přitáhne muže právě úsměv,“ píše Daily Mail.

Doktorka Jessica Tracy z University of British Columbia zjistila, že zatímco pro ženy nejsou nejpřitažlivější muži usměvaví, ale naopak vážní, pro muže je právě ženský úsměv největším magnetem. Vyjadřuje totiž jasný vzkaz: Jsem otevřená komunikaci s tebou a líbíš se mi.

„Zatímco předvádění šťastného obličeje je považováno za nezbytné pro přátelské společenské interakce, včetně sexuálního svádění, jen málo studií ve skutečnosti zkoumalo to, zda je úsměv opravdu atraktivní. Tato studie ale zjistila, že muži a ženy reagují velmi odlišně na vyjadřování emocí včetně smíchu,“ tvrdí doktorka Jessica Tracy.


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

ČTĚTE TAKÉ: Hubnutí podle Megan Fox: Jím jen syrovou stravu!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už včera jste pochopili, že to bude s drahou polovičkou dost těžké, protože se uzavírá do sebe a problémy nechce řešit. Vy však neztrácíte nadhled a nevzdáváte se. Otázkou je, zda to k…

Nejčtenější články

Doporučujeme