Úspěšné podnikatelky rychle mužní

12. 6. 2002
Úspěšné podnikatelky rychle mužní
Průzkum mezi podnikatelkami odhalil zajímavý jev. Úspěšné ženy v čele vlastních firem se pomalu mění v muže! A to nejen co do způsobu myšlení a vystupování, nýbrž i fyzicky! Třetina podnikatelek vedoucích nejvýznamnější firmy je samozřejmě bezdětná, zatímco všechny jejich mužské podnikatelské protějšky tvoří otcové.

Úspěšné podnikatelky rychle mužní

Průzkum mezi podnikatelkami odhalil zajímavý jev. Ťspěšné ženy v čele vlastních firem se pomalu mění v muže! A to nejen co do způsobu myšlení a vystupování, nýbrž i fyzicky! Třetina podnikatelek vedoucích nejvýznamnější firmy je samozřejmě bezdětná, zatímco všechny jejich mužské podnikatelské protějšky tvoří otcové.

Prestižní americký časopis Management Today se rozhodl prozkoumat oblast, o které se v posledních letech mluví stále častěji. Ženy, upřednostňující kariéru před mateřstvím. "S tímto jevem se však pojí i negativní rysy, o kterých se dosud často nemluví. Taková žena se například chce prosadit ve společnosti přeplněné muži, a začne proto přejímat jejich kulturu a chování. Změní oblékání a po čase se začne přizpůsobovat i její tělo, takže se z ženy stává maskulinní tvor. Dnešní dívky nepomýšlí na porod, ale spíše se snaží prorazit staré bariéry a vystřídat muže v jejich pozicích," píše Management Today.

"Jenže svět úspěšných podnikatelů je stále ještě hodně mužský, a tak se musí ženy formovat a přizpůsobovat jeho kultuře. Což všichni hodnotíme jako velmi neblahý jev," dodal editor magazínu pro podnikatele Rufus Olins.(Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Není divu, že hledáte kýžený majáček, který by vám pomohl na trnité cestě za láskou. Vše, co je pro vás obtížné, má na svědomí Venuše, která se k vám otáčí zády a působí disharmonii mezi…

Nejčtenější články

Články odjinud