Úspěšné ženy na Dámě

11. 1. 2001
Na stránkách rubriky Kariéra se budete setkávat se ženami ( podnikatelkami, managerkami...), které nečekaly na svůj úspěch, ale vyšly mu vstříc. O svoje zkušenosti, nápady, různá úskalí se může podělit s námi ostatními každá z vás.

Ťspěšné ženy na Dámě
Pozor! Na našich stránkách se můžete prezentovat i VY!

Na stránkách rubriky Kariéra se budete setkávat se ženami ( podnikatelkami, managerkami...), které nečekaly na svůj úspěch, ale vyšly mu vstříc. O svoje zkušenosti, nápady, různá úskalí se může podělit s námi ostatními každá z vás. Pošlete nám e-mail na dama@dama.cz a my vás zkontaktujeme.

Sedmadvacetiletá majitelka dejvického fitness centra - Fit Studia Blue Dobromila Vybíralová vystudovala obchodní akademii, pracovala jako manažerka. Před dvěma lety se rozhodla pro radikální změnu - začala podnikat. Otevřela v pasáži Riviéra v Dejvicích vlastní fitness club. Ten kromě posilovny a aerobiku nabízí také masáže a solárium.
Aerobik je určen převážně ženám a zacvičit si můžete aerobik klasický, bodystyling, P-class nebo dance aerobik. Program je jeden den v týdnu rozšířen i o cvičení s dětmi.
Posilovna je vybavena tuzemskými stroji Sportmar, některé jsou dokonce multifunkční. Výhodou je stálá přítomnost odborného dozoru, většinou studentů FTVS, kteří ochotně poradí s provedením cviků, cvičebním plánem atp. Bar fitness centra nabízí celou řadu iontových a carnitinových nápojů.

Vedle provozování fitness centra ve věnuje výuce jazyků ( sama hovoří velice dobře anglicky, dále ovládá němčinu a částečně francouzštinu). Jedná se o kurzy s docházkou lektora, preferuje individuální výuku one-to-one ( lektor-žák), pořádá týdenní letní výukové kurzy angličtiny.

Kdy jste začala s podnikáním a jak dlouho jste svůj záměr uskutečňovala?
Podnikat jsem začala před dvěma lety, ale již rok předtím jsem věnovala přípravám.
Z jakého důvodu jste se rozhodla podnikat?
Chtěla jsem si sama řídit svoji práci. Být svým vlastním šéfem mi dává větší pocit svobody, více mne motivuje.
Kolik máte zaměstnanců?
Ve fitness jsou to 4 stálé cvičitelky a  10 dalších externistů. Jazykových lektorů kolem 35, pracují rovněž externě.
Jaký jste šéf?
Sebekriticky musím přiznat, že někdy až příliš tolerantní?
Absolvovala jste před začátkem podnikatelské dráhy nějaká školení o řízení, marketingu apod.?
Ne, školeními mi v tomto směru byly předchozí zaměstnání.
Co jste si přinesla za zkušenosti z předchozích zaměstnání?
Rozhodně schopnost pracovat ve stresových zátěžových situacích, jistou nedůvěru k lidem a neustálou snahu si vše ověřovat.
V čem jste se musela zlepšit?
Musela jsem se naučit plánovat spoustu věcí dopředu, zlepšit se v jednáních ....
Co by ženě, která se rozhodne podnikat, nemělo chybět?
Rozhodně by si měla vytyčit cíle(reálné cíle), měla by být zapálená pro svoji věc, měla by mít talent, odpovídající vzdělání pro tuto práci, motivaci.
Jaké máte do budoucna plány, pracovní i osobní? 
V oblasti podnikatelské bych chtěla do budoucna zastupovat firmu s konfekcí ( móda pro mladé), pokud se týká plánů v osobním životě, jako třeba založení rodiny, tak ty zatím posouvám asi o 5 až 6 let, dokud nebudu zajištěná.

 Autor: Dana

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pátek jste se těšili celý týden. Až vyrazíte s novou láskou, kamarády či rodinou na pořádný výlet. Najisto nebudete sedět doma. Kariéra se vám pěkně vyvíjí a vy záříte štěstím a…

Nejčtenější články

Doporučujeme