Uvažujete s partnerem o otevřeném vztahu? Tyto věci si určitě promyslete!

Uvažujete s partnerem o otevřeném vztahu? Tyto věci si určitě promyslete!

Otevřený vztah je pro mnohé páry naprosté tabu, neznamená to však, že by nemohl fungovat. Někdy dokonce může pomoci, ať už se pro něj rozhodnete proto, že vám přestal klapat intimní život, nebo si prostě jen po letech vztahu chcete opět užívat. Co pro to udělat?

Dohodněte se na pravidlech

Lidé se občas mylně domnívají, že otevřený vztah rovná se žádná pravidla. Opak je ale pravdou, právě takováto forma vztahu totiž pravidla opravdu potřebuje. Jelikož jde o velmi křehkou formu vztahu, je důležité se s partnerem domluvit, jak budete fungovat a kam až můžete zajít, abyste se oba cítili dobře a neměli pocit, že se trápíte nebo je vám ubližováno. Takže si promluvte o tom, jaké máte představy, hned na začátku, ať později nedochází k situacím, které by vás mohly bolet.

Pokračování 2 / 5

Mluvte spolu

Pokud chcete mít otevřený vztah, znamená to být také otevřený v komunikaci. Vstupujete-li oba do otevřené formy svazku poprvé, je schopnost o tom mluvit obzvlášť důležitá. Na otevřeném vztahu jste se pravděpodobně domluvili proto, že vám něco chybí a chcete být v životě spokojenější. Jakmile ale začnete mít pocit, že jste spíš nešťastní, musíte o tom mluvit. Může se také stát, že po čase zjistíte, že vám otevřený vztah nevyhovuje, a budete muset takovou situaci řešit.

Pokračování 3 / 5

Pozor na city druhých

Pamatujte na to, že ve hře nejsou jen city vaše a vašeho partnera, ale také lidí, se kterými se budete stýkat bokem. Berte na to ohled, a pokud se s někým z nich hodláte vídat častěji, uveďte věci na pravou míru a dejte jim najevo, že svého partnera nehodláte opouštět. I milenci mají city a může se lehce stát, že se do vás zamilují. Dejte jim proto šanci, aby si řádně rozmysleli, jestli jsou ochotní jít s vámi pouze do sexuálního vztahu.

Pokračování 4 / 5

Nevoďte si milence domů

S partnerem byste se měli domluvit, že vodit si své případné „externí“ partnery není úplně vhodné. Obzvlášť v případě, že máte děti, které by se s nimi nějakou nešťastnou shodou náhod mohly potkat. Nedělejte to, ani pokud žijete sami. U otevřených vztahů se předpokládá, že i když udržujete styky s někým jiným, neznamená to, že mezi vámi s partnerem vše vyhaslo. Váš domov by mělo být vaše útočiště, které patří pouze vám, a žádné vnější vlivy by ho neměly narušovat.

Pokračování 5 / 5

Nechlubte se okolí

Ať už to cítíte jakkoliv, určitě je vám jasné, že forma vašeho vztahu není pro ostatní lidi a páry úplně běžná. Ve vašem vlastním zájmu proto bude lepší, když svůj partnerský život nebudete příliš ventilovat a nebudete se svěřovat svému okolí. Je totiž velká pravděpodobnost, že byste se setkali s nepochopením a řada lidí by vás zřejmě i odsoudila. Možná vám to přijde malicherné, ale pokud se bude jednat například o rodiče kamarádů vašich dětí, mohou z toho být nepříjemnosti.

Doporučujeme

Články odjinud