Už jste ochutnali belgické pralinky?

21. 10. 2021 Reklama
Už jste ochutnali belgické pralinky?
Malý čokoládový skvost, který se rozplyne na jazyku a potěší i oko. Přesně tak bychom mohli charakterizovat čokoládové pralinky, které mají svůj původ v Belgii. Ta se díky nim stala doslova proslulou. Že jste je ještě neochutnali? Nejvyšší čas to napravit.

Ohlédnutí do historie

Ačkoli proslavily Belgii, historie pralinek se začala psát vlastně už v 17.století ve Francii. Tehdy ale pojem pralinky označoval mandli potaženou karamelizovaným cukrem a s čokoládovým bonbónem neměly vůbec nic společného. Autorem těchto pralinek byl Clement Lassagne, šéfkuchař francouzského vévody Césara Gabriela de Choiseul z Praslina.

Belgické pralinky tak, jak je známe dnes, vznikly v roce 1912, kdy Jean Neuhas stvořil první čokoládovou pralinku s náplní z drcených mandlí. Ještě předtím ale jeho dědeček lékárník obaloval čokoládou léky, aby zamaskoval jejich hořkou chuť. A to v roce 1857.

První skutečné belgické pralinky se prodávaly v sáčku ve tvaru kužele, který se používal hlavně na hranolky. V tom ale neměly pralinky šanci uchovat si svůj krásný vzhled, proto Neuhausova manželka navrhla krásnou krabičku, do které se pralinky ukládaly samostatně, takzvané ballotinky. V ní pralinky čekaly na okamžik, kdy byly předány jako dárek.

Jak taková pralinka vypadá?

Ta pravá belgická pralinka je vlastně kousek čokolády naplněný nějakou měkkou nebo tekutou náplní, Belgičané jsou na ně právem hrdí.

Mají podobu čokoládových bonbónů, původní naplní byly mandle, postupně se ale do nich začaly přidávat i další přísady jako marcipán, káva, lihoviny, slaný karamel atd. Kdo by řekl, že se jich v Belgii ročně vyrobí asi 172 tisíc tun?

Kromě těchto belgických pralinek se můžete setkat také s francouzskými pralinkami, které tvoří mandle a karamelizovaný cukr a americkými pralinkami. Ty jsou měkčí a krémovější, jsou z kombinace sirupů s ořechy, mléka a krému, přirovnat bychom je mohli třeba k fondánu.

Víte, že v Belgii je hned několik významných výrobců pralinek? Mezi ty největší patří Neuhaus, Leonidas, Godiva a Guylian. Kromě nich se v Belgii nachází obrovské množství menších rodinných výrobců pralinek, které se vyrábí tradičně podle receptury, která se dědí z generace na generaci.

Pralinky a Česká republika

Pojem pralinka u nás není tolik rozšířený, většina z nás si, když slyší slovo pralinka, představí rumové pralinky. Ty nemají s těmi belgickými nic společného, ačkoli je pravda, že i v těch belgických se může alkohol objevit, třeba taková Becherovka.

Klepněte pro větší obrázek

Náš tip na závěr: Belgické pralinky jsou oblíbeným dárkem i suvenýrem

Chystáte se na oslavu narozenin? Vybíráte dárek pro někoho blízkého, na kom vám záleží? Pralinky jsou skvělou volbou. Rozplynou se na jazyku a na jejich chuť bude obdarovaný dlouho vzpomínat.

Kromě toho jsou skvělým suvenýrem z cest. Kdo se vydá do Belgie, ten může navštívit některou z belgických pralinkáren, sledovat výrobce při práci a domů sobě i svým přátelům nějakou přivézt. Kromě pralinkárny lze navštívit také Muzeum kakaa a čokolády v Bruselu, kde se dozvíte něco víc o historii této báječné sladké pochoutky.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále září bude příjemné a rozhodně nečekejte žádné problémy. Nyní jde všechno jako na drátku i kvůli tomu, že si konečně věříte. Nadřízený je z vás nadšený, kolegové si vám nedovolí…