Už muž

28. 2. 2007
Už muž
Nenechte si ujít představení UŽ MUŽ autorského a hereckého týmu Seconhand Women v divadle Alfred ve dvoře. Ve dnech 1. – 3. 3. můžete pozorovat ne/násilné vniknutí pěti žen do existence muže.

Muž v nás ženách, muž, kterým se nikdy nemůžeme stát, muž jako náš přítel i nepřítel, muž jako otec a muž jako syn. Nechceme toho jako ženy až moc? Lezeme mužům do jejich profesí, nosíme jejich kalhoty, lezeme jim do jejich kapes s alibi praní špinavého prádla. Teď jim jako Secondhand Women polezeme i do jejich mozků a duší. Téma "muž", zpracované výměnou vlastních uměleckých, veřejných i intimních zkušeností v hereckých a choreografických pasážích. Nebojíme se zpěvu, využití cizích řečí ani projevu až na hraně osobní zpovědi. Nebojíme se ani svářečky, šroubováku, výbušnin, výměny pojistek a výměny žárovek.

Kdo jsou Seconhand Women?

Divadelní formaci SECONDHAND WOMEN založilo pět nezávislých žen, performerek ve věku 30-40 let: Petra Moře Lustigová, matka, Daniela Voráčková, matka, Halka Třešňáková, matka, Stefania Thors, matka a Helene Kvint. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Island a Dánsko. Svůj první společný projekt vytvořily v roce 2003.

Secondhand Women respektují své rozdílné tvůrčí zkušenosti a schopnosti. Nepřijímají je jako konkurenci, ale pokládají je za výhodu. Pracují otevřeně s gender tématy, o kterých se běžně nemluví. Zpracovávají „tabu“ témata o životě žen. Inspiraci berou především z vlastních životních zkušeností, ale i z příběhů jiných žen. Secondhand Women mluví o svých osobních či intimních pocitech, maličkostem dávají vážnost a důležitým věcem humor. UŽ MUŽ předcházelo úspěšné představení MEZZO, 30 fat and female.

Zdroj: Alfred ve dvoře

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek se před šéfem pořádně ukážete. Nyní jste schopni dokonale komunikovat a získávat tak cenné informace. Předvedete své znalosti a dovednosti jako na stříbrném podnosu. Ve společnosti…

Nejčtenější články

Doporučujeme