Už nejsme nejmladší

2. 6. 2003
Už nejsme nejmladší
Tento textík je určenej všem starejm figurám. To znamená těm, kteří se narodili před rokem 1983. Většina studentů, kteří letos nastupujou na vysokou a jsou teda více-méně dospělí, se narodila v roce 1983. ..... teda v době, kdy jsi ty už dávno uměl násobit a dělit, někteří z nás dokonce už řešili i rovnice.... Oni už nepamatujou komunismus... Během války v zálivu byli na hrnci... Sametová revoluce je pro ně asi tak stejně vzdálená jako Únor 48.... Nikdy pro ně neexistoval jinej papež než Jan Pavel II... Kdyz Garcia-Marquez dostal Nobelovku za literaturu, ještě ani neuměli číst.

Bylo jim 8, když se rozpadl Sovětskej svaz. Nepamatujou studenou válku, znaj jenom jedno Německo, i když ve škole jim tvrděj, ze byly dvě. Fronta na banány je pro ně sci-fi. AIDS pro ně existovalo odjakživa. Nikdy nehráli hry na Atari nebo na ZX Spectrum. Cédéčka se začaly prodávat, když jim byl sotva rok. Nikdy si nepouštěli pravé desky a nehráli pacmana. Hvězdné války jim přijdou fakt out a speciální efekty v nich jsou fakt dost trapný. Někteří dokonce nikdy neviděli černobílou telku.

Nedokážou pochopit, jak někdo mohl žit bez dálkového ovládání. Narodili se tři roky po vstupu walkmanu na trh a kolečkový brusle podle nich vždycky měly kolečka srovnaný do jedný lajny uprostřed. To už ani nemluvím o tom, ze mobil nebo pécéčko jsou pro ně samozřejmostí. Nikdy nekoukali na Studio Kamarád a nečetli Ohníček. Neznaj detektiva Štiku! Michael Jackson byl podle nich vždycky bílej. Myslej si, ze Charlieho andílci a Mission Impossible jsou starý filmy. A teď si představ, ze tyhle lidi teďko nastupujou na univerzity, voni jsou teď ty mladý... Pokud mi pořád ještě nevěříš, že jsi starej, uvádím několik příznaků stárnutí:

1. Rozumíš předcházejícímu textu a usmíváš se. 2. Jsi muž, který je schopen ŽENĚ bez výčitek říct že se ti nechce. 3. Jsi žena, která je konečně schopna říct muži ANO a bez výčitek. 4. Když sportuješ, každýmu o tom vyprávíš a jsi na sebe hrdej. 5. Na nočním stolku máš léky. 6. Panictví už přestalo být aktuálním konverzačním tématem. 7. Děti, se kterými jsi až donedávna měl takovej pocit spiklenectví, tě oslovují pane a ještě ke všemu ti vykaj. 8. Potřebuješ víc než dopoledne na to, aby ses dal do pořádku po propařené noci. 9. Dokáže tě naštvat, když někdo nechá otevřenou zubní pastu. 10. Kámoši se ti začínaj ženit, aniž by přímo museli. 11. Desetileté děti z příbuzenstva ti říkaj o cigára. 12. Tví synovci se v informatice vyznaj líp než ty. 13. Můžeš klidně strávit celej den na pláži, aniž by ses šel vykoupat. 14. Na koncerty se díváš v televizi, místo abys na ně zašel. 15. Na oslavu narozenin vždycky přineseš oslavenci dárek. 16. Na sport si kupuješ oblečení, který leccos skreje, místo aby odhalovalo. 17. S kamarádem se radši sejdeš, než abys s ním trávil hodiny na telefonu. 18. Dobře víš, co chceš. 19. Po přečtení tohohle text se rozhodneš ho poslat dál kamarádovi a říkáš si, že se mu to určitě bude líbit...

Text nám poslala čtenářka Evina

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne přinese sladké ovoce. Od šéfa sklidíte pochvalu za skvělé výkony. Kolegové vám mohou trochu závidět, ale to se spraví. Však vy si je omotáte kolem prstu! Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty