Dlouhé vlasy převažují Foto: Profimedia
I tyhle slečny dokáží hrát drsnou hru Foto: Profimedia
Samantha Kolowratová Foto: Czechteamtv
Samantha Kolowratová Foto: Czechteamtv
5
Fotogalerie

V českém ženském hokejovém týmu bruslí modrá krev! Kdo to je?

Pokud si myslíte, že hokej je převážně mužský sport, náš český ženský hokejový tým vám dokáže opak! České hokejistky nás letos poprvé v historii reprezentují na olympijských hrách. A je mezi nimi i jedna hráčka, která má modrou krev. Která z nich to je? Na to se podívejte do videa v úvodu článku.

V české ženské hokejové reprezentaci, která reprezentuje naši zemi na zimních olympijských hrách v Pekingu, najdeme mnoho zajímavých mladých žen či slečen. Jedna z nich je ale (co se rodokmenu týče) opravdu zajímavá!

Samantha Kolowratová pochází ze šlechtického rodu, jehož historie sahá až do 13. století. Její dědeček se narodil v Československu a po komunistickém puči v roce 1948 se přestěhoval se svými rodiči do Spojených států, kde posléze žil. Rodina se po roce 1989 vrátila zpět do Československa.

Samantha se narodila v Praze, kde se přidala k ženskému hokejovému týmu. Co na sebe všechno prozradila? Kam by šla na první rande? Podívejte se na video a zjistěte to!

Hokej má nejen v naší zemi značnou tradici. První zmínka o hře podobné hokeji pochází z roku 1600. Hra se převážně hrála v Irsku a Velké Británii. Hokej, jak ho známe dnes, se formoval v Severní Americe již koncem 19. století.

Na další zajímavé sportovce, kteří reprezentují naši zemi na ZOH v Pekingu, se podívejte ZDE na Czechteam.tv

Doporučujeme

Články odjinud