V Clevelandu musí mít řidičák i tříleté děti

17. 9. 2002
V Clevelandu musí mít řidičák i tříleté děti
V americkém státě Cleveland se nedávno místní zákonodárci rozhodli, že budou vedle neposlušných řidičů přísní i na děti. Ty, jimž rodiče pořídí malé elektrické autíčko, jsou nyní povinny skládat řidičské zkoušky. Přes to, že jim jsou sotva tři roky.

V Clevelandu musí mít řidičák i tříleté děti

V americkém státě Cleveland se nedávno místní zákonodárci rozhodli, že budou vedle neposlušných řidičů přísní i na děti. Ty, jimž rodiče pořídí malé elektrické autíčko, jsou nyní povinny skládat řidičské zkoušky. Přes to, že jim jsou sotva tři roky. ..

Klepněte pro větší obrázek Vláda v Clevelandu dokonce pověřila místní policii, aby děti starší tří let jedoucí v elektrickém autíčku prověřovala. Osvědčí-li se nový bezpečnostní zákon, je možné, že se úprava silniční normy rozšíří do celých Spojených států. Federální vláda již dokonce pověřila odborně proškolené sestry v jeslích a mateřských a základních školách, aby podávaly hodiny řízení elektrických hraček a vyhradily pro tato vozítka a malé řidiče bezpečná hřiště.

�Nejlepší rada, jaké se od nás může veřejnost dočkat, je doporučení nevyjíždět s autíčky na hlavní komunikace. Zaznamenali jsem už první stížnosti na novelu zákona. Ale zároveň musíme denně přijímat stížnosti řady motoristů, jimž vadí, že se po silnicích prohánějí sotva tříleté děti v elektrických autíčkách, zatímco jejich rodiče se procházejí po chodnících,� ospravedlnil počínání vlády její zmocněnec pro bezpečnost na komunikacích Mike Hall.

Cílem kontroverzního zákona prý není udělat z dětí, které se teprve nedávno naučily mluvit a mnohé ani to ne, zodpovědné řidiče. Má za cíl vzbudit v rodičích větší pocit zodpovědnosti a vypudit nezletilé �řidiče� z nebezpečných frekventovaných cest. �My můžeme dětem předložit jen několik rad a poučit je o základních bezpečnostních pravidlech. Na rodičích leží zodpovědnost za jejich bezpečnost. A silnice nejsou bezpečným místem pro děti,� dodává Hall. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Své city dokážete projevit bez sebemenších problémů. Nenechte se nikým a ničím vyprovokovat. Byla by velká škoda zkazit si tím povedený měsíc. Pokud vyrazíte do společnosti, dejte se do…

Nejčtenější články

Doporučujeme