V Irsku vznikne škola čarodějnictví

10. 9. 2002
V Irsku vznikne škola čarodějnictví
ámeček Pook v malém městě County Cork v Irsku je dosud stejně bezvýznamný jako Zlámaná Lhota na konci světa. Pro mnohé mystiky a čaroděje se však v budoucnu stane Mekkou tajného učení.

V Irsku vznikne škola čarodějnictví

Zámeček Pook v malém městě County Cork v Irsku je dosud stejně bezvýznamný jako Zlámaná Lhota na konci světa. Pro mnohé mystiky a čaroděje se však v budoucnu stane Mekkou tajného učení. Místní manželé, sami vyučení čarodějové, tu hodlají otevřít první magickou školu v Evropě. Podobný projekt známe například z pohádkových příběhů o Harry Potterovi.

Klepněte pro větší obrázek Bev Richardson se svou ženou Del mají na svém kontě slušnou řadu festivalů čarodějnictví, jejichž pořádáním se s úspěchem (a nemalým finančním ziskem) zabývají už řadu let. Ambiciózní pár se na festivalech přesvědčil, že většina stoupenců magie nemá možnost své schopnosti a dovednosti dále rozvíjet v kruhu odborně vyškolených čarodějů.

�Rozhodli jsme se udělat něco pro citlivé duše, které mají dostatek odvahy něco na poli magie podniknout,� říká paní Richardsonová, ředitelka budoucí školy mágů a kouzelníků. �Schopnost čarovat je veliký dar, který se musí rozvíjet stejně jako jiné lidské dovednosti. Pro ně však už existují univerzity, na nichž lze získat vzdělání a tituly. Ale pro rozvíjení jevů a bytí mimo naše vnímání jsme dosud neučinili nic.�
Zkušený čaroděj pan Richardson je o čtyři léta starší než manželka. �Základ odborného kolegia jsme s manželkou už probrali. Teď dáváme dohromady profesorský sbor a dokončujeme učební osnovy. V případě školy čar, kouzel a magie nelze hovořit o výuce v klasickém slova smyslu, ale spíše o předávání a sdílení,� vysvětluje pan Richardson, sám uznávaný mág.

Nadšený pár čarodějů má sedm dětí. Manželé Richardsonovi se označují za venkovské čaroděje, v angličtině nazývané hedge witches, kteří nejsou součástí žádné vyhraněné školy magie. I to jim dává velkou šanci s projektem uspět. O žáky prý nebude mít škola rozhodně nouzi. Výši školného její zakladatelé zatím tají. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravda, že jste šťastní doma, ale tento víkend bude komunikace s ostatními členy rodiny spíše váznout. Nějak nemůžete nahodit příjemné téma, které by vás spojilo jako rodinu. Uvědomte…

Nejčtenější články

Doporučujeme