V Irsku vznikne škola čarodějnictví

10. 9. 2002
V Irsku vznikne škola čarodějnictví
ámeček Pook v malém městě County Cork v Irsku je dosud stejně bezvýznamný jako Zlámaná Lhota na konci světa. Pro mnohé mystiky a čaroděje se však v budoucnu stane Mekkou tajného učení.

V Irsku vznikne škola čarodějnictví

Zámeček Pook v malém městě County Cork v Irsku je dosud stejně bezvýznamný jako Zlámaná Lhota na konci světa. Pro mnohé mystiky a čaroděje se však v budoucnu stane Mekkou tajného učení. Místní manželé, sami vyučení čarodějové, tu hodlají otevřít první magickou školu v Evropě. Podobný projekt známe například z pohádkových příběhů o Harry Potterovi.

Klepněte pro větší obrázek Bev Richardson se svou ženou Del mají na svém kontě slušnou řadu festivalů čarodějnictví, jejichž pořádáním se s úspěchem (a nemalým finančním ziskem) zabývají už řadu let. Ambiciózní pár se na festivalech přesvědčil, že většina stoupenců magie nemá možnost své schopnosti a dovednosti dále rozvíjet v kruhu odborně vyškolených čarodějů.

�Rozhodli jsme se udělat něco pro citlivé duše, které mají dostatek odvahy něco na poli magie podniknout,� říká paní Richardsonová, ředitelka budoucí školy mágů a kouzelníků. �Schopnost čarovat je veliký dar, který se musí rozvíjet stejně jako jiné lidské dovednosti. Pro ně však už existují univerzity, na nichž lze získat vzdělání a tituly. Ale pro rozvíjení jevů a bytí mimo naše vnímání jsme dosud neučinili nic.�
Zkušený čaroděj pan Richardson je o čtyři léta starší než manželka. �Základ odborného kolegia jsme s manželkou už probrali. Teď dáváme dohromady profesorský sbor a dokončujeme učební osnovy. V případě školy čar, kouzel a magie nelze hovořit o výuce v klasickém slova smyslu, ale spíše o předávání a sdílení,� vysvětluje pan Richardson, sám uznávaný mág.

Nadšený pár čarodějů má sedm dětí. Manželé Richardsonovi se označují za venkovské čaroděje, v angličtině nazývané hedge witches, kteří nejsou součástí žádné vyhraněné školy magie. I to jim dává velkou šanci s projektem uspět. O žáky prý nebude mít škola rozhodně nouzi. Výši školného její zakladatelé zatím tají. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Příjemné strávení nedělního dne je doslova na spadnutí. Samou radostí dobře fungující domácnosti nevíte, co svým blízkým více nabídnout. Vsaďte na sportovní aktivity anebo na relaxační…

Nejčtenější články

Doporučujeme