V Japonsku proběhla první svatba světa, kterou vedl a oddával robot

18. 5. 2010
V Japonsku proběhla první svatba světa, kterou vedl a oddával robot
Japonská metropole byla svědkem unikátní svatby, kterou oddával a vedl jako poprvé v historii robot. Houf svatebčanů v restauraci v centru Tokia nadšeně poslouchal pokyny a instrukce robotky I-Fairy, jako by byla živým tvorem.

Ovšem příkazy programoval a jeho centrálnímu počítači zadával v zákulisí člověk.

Kdyby se první robotická svatba neodehrála právě v císařství vycházejícího slunce, asi by Japonci měli národní smutek. Země totiž aktivně podporuje výzkum robotiky a právem je skutečnou velmocí tohoto oboru.

„Byla to velká legrace. Myslím, že Japonci velmi silně cítí, že roboti jsou naši přátelé. Lidé z robotického průmyslu tohle dobře vědí, ale veřejnost chce většinou roboty proto, aby jí sloužili,“ tvrdí nevěsta Satoko Inoueová, jež sama pracuje ve společnosti Kokoro vyrábějící právě roboty I-Fairy.

„Bylo by ale velmi příjemné, kdyby byli roboti trochu inteligentnější, ovšem I-Fairy se už dokáže sama dost dobře vyjadřovat,“ dodal ženich Tomohiro Šibata, profesor robotiky při Vědeckotechnologickém institutu Nara.

„I-Fairy se prodává asi za 6,3 milionu jenů (asi 1,4 milionu korun) a tři jsou prodány v Singapuru, USA a Japonsku,“ uvedla Kajako Kidová, mluvčí společnosti Kokoro.

ČTĚTE TAKÉ:
Ve dvaašedesáti byla moc stará na adopci. Teď porodila dvojčata!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se vám profesně daří a máte pocit, že jde všechno jako na drátku, rodinný život trpí. Během týdne jste v jednom kole a na děti nemáte tolik času, kolik byste sami chtěli. Myslíte na…

Nejčtenější články

Doporučujeme