Komentáře k článku zpět na článek

Tony 18. 11. 2008 | 22:00

Jaký je rozdíl mezi rozkmitáním molekuly vody magnetickým vlněním nebo tepelnou energií? V principu jde vždy o to samé nebo ne?

Kings 14. 2. 2008 | 02:00

Máte naprostou pravdu, mikrovlnka zničí svým vysokofrekvečním vlněním o velkém výkonu skoro vše co je důležité pro lidský organismus.Ano všelijaké ústavy tvrdí že to tak není.Jedno je však jasné je tojen ubíjení pravdy z komerčních důvodů.On by to byl velkej krach kdyby se měly mikrovlnky zrušit.Těším se na dobu až to nastane.Mikrovlnku již nepoužívám déle jak tři roky a můžu říct že se cítím daleko já i moje rodina a spoustu přátel daleko lépe.S pozdravem Kings

savaga 3. 12. 2007 | 15:59

Za svůj život jsem četla a slyšela i od lékařů tak rozporuplné názory na to, co je zdravé a co škodí zdraví, že v klidu budu mikrovlnku používat a vařit v ní dál...
Stejně tu nikdo z nás nebude za sto let.

student ceskeho vyso 22. 4. 2006 | 14:50

tvrdi: tento clanek obsahuje spoustu hrubych chyb obsahovych i koncepcnich. Ma spise matouci charakter, nez informacni. Vety zacinajici "Odbornici tvrdi, ze...", jsou polopravdive, vytrzene z kontextu, az lzive. Nebudu delat korekci vsech chyb, obsazenych v tomto clanku, ktere mohou vyvolavat temer i histerii; nejsem za to placen. Take nebudu opravovat popis principu mikrovlneho ohrevu. Rozhodne si ale neodpustim neprivest na pravou miru, jak se z potravy vytraci ty zdravi uzitecne latky - varenim. Jestlize je chcete konzumaci prijmout veskere, jezte zeleninu syrovou. Jestli vam syrova nechutna, zpracujte je tepelne, ale chytre. Plati: cim mensi doba pusobeni tepla (zde jasne zvitezi mikrovlnne trouby) a cim mensi teplotou (v nadobe v mikrovlnce nema nic vetsi teplotu nez ohrivany pokrm. Na plotne ma dno hrnce nebo panve temer teplotu plotny. To pravte v teto tenke vrstve potraviny dotykajici se nadoby prihazite varenim o nejvice dulezitych latek). Navic je dobre si uvedomit, jak teplo (pohyb molekul) pri vareni vznika. U hrnce se siri od velmi horkeho dna hlavne proudenim. V nadobe v mikrovlnce vznika (mirne zjednoduseno) v celem objemu ohrivaneho jidla primou premenou energie mikrovln na tepelny pohyb molekul. Dale. Karciny (skodlive latky, zpusobujici rakovinu) pri vareni i v mikrovlnce skutecne vznikat mohou - pripalovanim, prepalovanim a spalenim. Nebudu se dale rozepisovat, ze cim vetsi teplota, tim vyssi riziko, jen si znova uvedovte, ke se dosahuje vyssich teplot. Pokusne jsem se zeptal sve sestry (techniku nestudovala, je lekarka), jestli se neboji ohrivat mleko sve dceri v mikrovlnce z duvodu mozneho popaleni jicnu. Odpoved znela: "Prece nejsem uplne blba, ze bych neco skvarila hodinu v mikrovlnce a dala se toho napit Anetce." Ja myslim, ze neni jinak co dodat. Kuchar sice nejsem a ona tak neodpovedela, protoze je zena, matka ci lekarka, nebo ze nema jen zakladni vzdelani, ale protoze asi neni "uplne blba". P.S.: K tem elektromagnetickym vlnam (4. odstavec, jak trouba pracuje, posledni veta): Me tedy byly uz ve skolce znamejsi treba televizni nebo radiove vlny (odjakziva i nevedomky zcela jiste svetlo) nez elektromagneticke vlny jako zdroj energie k ohrivani jidla

F 15. 1. 2005 | 13:51

Problém je ale v tom že při rozpadu některých složek, při kterém v mikrovlnce dochází.Se mohou vyskytnout nové, rakovinotvorné prvky.Vždyť to tam uvedla ta bioložka z Havaje

Milan 11. 8. 2004 | 20:27

Ohřívání kojenecké stravy v mikrovlnné troubě přímo zakazuje vyhláška ministerstva zdravotnictví ČR č.107/2002 i ve znění pozdějších předpisů (novely č.307/2004). Podle provedených testů v našem ústavu (www.vupp.cz) může mléko větší dávka mléka v kojenecké lahvičce na povrchu vřít (destrukce popsaná v článku) a přitom u dna může být ještě zmraženo (nebo chladné). O ozáření ionizačním zářením s vyvolání sekundární radioaktivity nehodlám diskutovat, nebylo nikdy prokázáno. Kdyby ano, bylo by možno mimo jiné mikrovlnami úspěšně sterilovat pokrmy, což se ještě nikomu nepodařilo. Pokud dochází k inaktivaci mikrobů, jde o stejný účinek, který by se dosáhl i běžným ohřevem se stejnou teplotní historií.

ssss 23. 7. 2004 | 19:01

Technicky vzato, pokud se opalujete nebo hřejete u kamen, tak se ozařujete.
Je fakt, že se potom nekonzumujete, takže to z tohoto pohledu zdraví škodit opravdu nemusí.

Hanes 16. 5. 2004 | 22:51

Mimochodem k tomu
-Nechápu, jak si někdo s klidným svědomím může nechat ozařovat jídlo a pak to jíst...- Už je stejně pozdě, všichni (včetne mě a Vás) jsou každý den ozařovaní a toho si nikdo v běžném životě skoro nikdo nevšímá. To Vás pak nechápu, jak se necháte ozařovat a přitom v tom klidně žijete.
Když si něco ohřeji v mikrovlnce - to je opravdu to nejmenší a vůbec s tím nemám starosti.
Když už něco nazvu ozařováním, tak si pod tím představím snad jen vnitřek jaderného reaktoru a nějakýho chudáka v něm... :))
...Ne vážně, jídlo z mikrovlnky skutečně není radioaktivní :))))))))

Leloo 13. 3. 2004 | 11:23
hruska 24. 2. 2004 | 21:35

Asi by se měla příprava pokrmů kombinovat.Něco vařit klasicky na sporáku,něco zase v páře a něco ohřívat v mikrovlnce.Myslím,že zdraví škodlivá není.

Kato 1. 1. 2004 | 19:44

Ach jo. Tak to uvedu na pravou míru. V mikrovlnce je magnetron. K tomu jen krátce - ten přavádí el. energii na celkem silné elektromagnetické pole o frekvenci kolem 2,45GHz. Celá podstata ohřevu je v tom, že VODA - H2O (a mnoho dalších molekul) JE POLÁRNÍ MOLEKULA - z pohledu el. náboje se molekula H2O jeví na jedné straně více záporně nabitá, než na straně druhé. Díky tomu, že tyto polární molekuly vystavíme silnému elektromagnetickému poli, se tyto molekuly orientují ve směru aktuálního elektrického vektoru tohoto pole v daném místě - to znamená, že kmitají (natáčejí se) zároveň s tímto elektromagnetickým polem. Kmitání hmoty = teplo hmoty, to víme z fyziky všichni. A to je celé. Možná že se některé složité molekuly (jako jsou vitamíny) rozpadnou, možná že by to udělaly i při normálním ohřevu. Někdo také tvrdí, že jídlo z mikrovlnky způsobuje rakovinu. Osobně si myslím, že se ohřevem v mikrovlnce maximálně vzdáváme určité části složitých molekul, které se roztrhají na jednodušší. Rozhodně pak ale jídlo není radioaktivní, jak někteří naznačují. Radioaktivita se vyskytuje u velmi těžkých prvků jako je uran, plutonium atd., které se rozpadají na lehčí prvky a při rozpadu uvolňují protony - částice které v konečném důsledku mohou poškozovat DNA a tím spustit i tvorbu nádorů.

fanfan la tulip 27. 10. 2003 | 16:38
23. 10. 2003 | 15:38
Mary 23. 10. 2003 | 14:31
Jiří 23. 10. 2003 | 13:34
Mary 23. 10. 2003 | 11:53

Kdyby jenom zelenina....Nechápu, jak si někdo s klidným svědomím může nechat ozařovat jídlo a pak to jíst...

Přečtěte si také

Horoskopy

I přes velké nepříjemnosti ve vztahu si dokážete zachovat nadhled. Díky tomu vás opustí pesimismus a…

Nejčtenější články

Doporučujeme