V Nizozemí měla premiéru první klingonská opera

20. 9. 2010
V Nizozemí měla premiéru první klingonská opera
Nizozemská divadelní společnost napsala, nacvičila a v premiéře o víkendu uvedla první klingonskou operu světa. Inspirací pro ni přitom byla rasa humanoidů z filmu Star Trek a hlavním hrdinou opery je tak nejslavnější z klingonských čísařů Kahless Neporazitelný.

Libreto je napsáno v klingonštině a údajně i hudba je ryze klingonská.

Opera dostala název „u“ reprezentující univerzum neboli vesmír, autorem je společnost Klingon Terran Research Ensemble (Pozemský soubor pro výzkum Klingonů) sídlící v Haagu.

Premiéru měla opera 16. září v nizozemském Zeebeltu, 25. září ji uvedou v německém Farnsbergu. Představení splývají s koncem Klingonského letního slunovratu v Kahlessově roce 846.

„Jen velmi málo příkladů Klingonské opery přežilo a umělecký ředitel Floris Schoenfeld musel střípky přetvořit či obnovit,“ cituje autory server NPR.

Nad operou prý strávil spolek více než rok a vše myslí natolik vážně, že dokonce v dubnu letošního roku vztyčil vyřazený obří rádiový teleskop, s jehož pomocí se snaží navázat kontakt s planetou Qo´noS, domovinou Klingonů.

ČTĚTE TAKÉ: Když sex bolí - co s tím?!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Budete mít chvílemi pocit, že jste jako v Kocourkově, přičemž nejhorší to bohužel bude při komunikaci s vaším partnerským protějškem. Dráždí vás určitá netečnost a tvrdohlavost, kterých…

Nejčtenější články

Články odjinud