V Ostravě byla otevřena IKEA

8. 10. 2001
V Ostravě byla otevřena IKEA
Vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí, to je hlavním mottem společnosti IKEA. Chce nabízet široký sortiment bytového zařízení s dobrým designem a funkcí za ceny tak nízké, aby si co možná nejvíce lidí mohlo dovolit si je pořídit!

V Ostravě byla otevřena IKEA

Vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí, to je hlavním mottem společnosti IKEA. Chce nabízet široký sortiment bytového zařízení s dobrým designem a funkcí za ceny tak nízké, aby si co možná nejvíce lidí mohlo dovolit si je pořídit! Nábytek a bytové doplňky zde mají vždy nápad a osobitý styl, navíc, což je v dnešní době obzvlášň důležité, jsou vyrobeny s maximálním ohledem na životné prostředí.

4. října otevřela IKEA svůj nový obchodní dům v Ostravě Zábřehu. Slavnostním "přeříznutím polínka" zahájila IKEA prodej na 17.000 m2. Ve dvou podlažích nabízí 5500 výrobků bytového zařízení. Téměř 22.000 návštěvníků si z IKEA odneslo milý dárek - symbolické srdíčko - a 6.297 zákazníků utratilo první den téměř pět miliónů korun.
Do IKEA restaurace v průběhu prvního dne více než 5000 zákazníků, nejoblíbenějším teplým jídlem byl smažený řízek s bramborovým salátem (vydalo se celkem 2000 porcí!). 

Celková investice do výstavby IKEA je 750 milionů korun. IKEA je v České republice již od roku 1991, v současné domě má obchodní dům v Praze, Brně a Ostravě. V roce 2002 plánuje otevření druhého obchodního domu v Praze na Černém Mostě.

Zdroj: IKEA

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Dejte si dnes pozor na Merkur, který tvoří kvadraturu na Jupiter ve vašem znamení. Mohli byste něco přeťápnout. Momentálně totiž máte daleko větší vyřídilku, než je zdrávo. S nikým se moc…

Nejčtenější články