V Ostravě byla otevřena IKEA

8. 10. 2001
V Ostravě byla otevřena IKEA
Vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí, to je hlavním mottem společnosti IKEA. Chce nabízet široký sortiment bytového zařízení s dobrým designem a funkcí za ceny tak nízké, aby si co možná nejvíce lidí mohlo dovolit si je pořídit!

V Ostravě byla otevřena IKEA

Vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí, to je hlavním mottem společnosti IKEA. Chce nabízet široký sortiment bytového zařízení s dobrým designem a funkcí za ceny tak nízké, aby si co možná nejvíce lidí mohlo dovolit si je pořídit! Nábytek a bytové doplňky zde mají vždy nápad a osobitý styl, navíc, což je v dnešní době obzvlášň důležité, jsou vyrobeny s maximálním ohledem na životné prostředí.

4. října otevřela IKEA svůj nový obchodní dům v Ostravě Zábřehu. Slavnostním "přeříznutím polínka" zahájila IKEA prodej na 17.000 m2. Ve dvou podlažích nabízí 5500 výrobků bytového zařízení. Téměř 22.000 návštěvníků si z IKEA odneslo milý dárek - symbolické srdíčko - a 6.297 zákazníků utratilo první den téměř pět miliónů korun.
Do IKEA restaurace v průběhu prvního dne více než 5000 zákazníků, nejoblíbenějším teplým jídlem byl smažený řízek s bramborovým salátem (vydalo se celkem 2000 porcí!). 

Celková investice do výstavby IKEA je 750 milionů korun. IKEA je v České republice již od roku 1991, v současné domě má obchodní dům v Praze, Brně a Ostravě. V roce 2002 plánuje otevření druhého obchodního domu v Praze na Černém Mostě.

Zdroj: IKEA

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, očekávejte nadměrný přísun vitality, kterou však musíte nasměrovat správnou cestou, jinak přijde vaše úsilí nazmar. Nepodléhejte špatným radám, které přicházejí z okolí. Opět vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme