V portugalských taxících zaplatíte voucherem

7. 9. 2001
V portugalských taxících zaplatíte voucherem
Lisabonská turistická kancelář se rozhodla, že usnadní život turistům, kteří přijíždí do Lisabonu a vytvořila tzv. Taxi voucher. Jedná se o "poukázky" na lisabonské taxíky.

V portugalských taxících zaplatíte voucherem. 

Lisabonská turistická kancelář se ro zhodla, že usnadní život turistům, kteří přijíždí do Lisabonu a vytvořila tzv. Taxi voucher. Jedná se o "poukázky" na lisabonské taxíky. Zatím je lze koupit pouze v turistické kanceláři na letišti v Lisabonu (v příletové hale). Později bude systém zaveden ještě na vlakovém nádraží Santa Apolónia. Celá akce začala 15.7.2001, a proto jsou Taxi voucher zatím využívány pouze na cesty z letiště po Lisabonu, případně do jeho blízkého okolí. Později se počítá s pokrytím po celém Portugalsku. Existují různé varianty a ceny těchto poukázek. V turistické kanceláři v příletové hale si každý vybere tu možnost, která mu vyhovuje, zaplatí a v taxíku pak jenom odevzdá poukaz. Tímto způsobem zatím pracuje asi 200 lisabonských taxikářů. Jejich vozy jsou na předním skle označeny pestrobarevnou nálepkou. 

Jak by se asi takové poukázky líbily našim taxikářům?

Zdroj: Portugalská národní turistická kancelář

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Je třeba, abyste se zbavili negativních emocí. Musíte se ovládnout, abyste snad někomu neublížili. Mrzelo by vás to celý život. Do svého osobního života byste měli přinést nějakou změnu.…

Nejčtenější články