V posilovně

10. 5. 2000
Komu z Vás by se líbilo docházet do posilovny a procvičit si tělo za pomoci nejrozličnějších přístrojů, nenechte se zastrašit výroky, že budete vypadat jako "Arnold".

V posilovně

Komu z Vás by se líbilo docházet do posilovny a procvičit si tělo za pomoci nejrozličnějších přístrojů, nenechte se zastrašit výroky, že budete vypadat jako "Arnold". Zde si můžete určit, čeho chcete dosáhnout. Posilovat lze různými způsoby. Kdo chce zhubnout a zformovat postavu, cvičí s malou zátěží více sérií a kdo potřebuje trochu přibrat, naloží si více, ale nepřepínejte se. Ze začátku samozřejmě začínáme pozvolna a s minimem. Nebojte se, ucítíte svaly, o kterých ani nevíte, že je máte.
V posilovně by měl být školený personál, který Vás provede, poradí a napíše sestavu podle Vašich požadavků a podle toho, zda začínáte cvičit, nebo jste již zkušenější cvičenec a dohlédne, abyste se nepřetížili.
Nezapomínejte,že i zde je důležité procvičit celé tělo a ne jen určité partie. Vždy bychom měli začínat zahřátím (většinou na rotopedu), protože je důležité svaly připravit na zátěž, lehké protažení a na závěr strečink. Série můžeme opět prokládat protažením procvičované partie.
V posilovně je výhoda, že si cíleně procvičíte dané svalové skupiny, proto není třeba ji zatracovat, ale samozřejmě jako vše s rozumem, podle schopností a zdraví a pod odborným dohledem.

Hodně úspěchů Vám přeje Lenka rehabilitační pracovník

Případné dotazy můžete opět zasílat i na e-mailovou adresu nerous@volny.cz nebo na tel. 0606 843 359.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci týdne jste zakopali válečnou sekeru se stresem. Došlo vám, že podléháte nervozitě kvůli věcem, které nestojí za to. Nadřízený vám může být ukradený. Přeci si nenecháte zničit…

Nejčtenější články

Doporučujeme