V posilovně

10. 5. 2000
Komu z Vás by se líbilo docházet do posilovny a procvičit si tělo za pomoci nejrozličnějších přístrojů, nenechte se zastrašit výroky, že budete vypadat jako "Arnold".

V posilovně

Komu z Vás by se líbilo docházet do posilovny a procvičit si tělo za pomoci nejrozličnějších přístrojů, nenechte se zastrašit výroky, že budete vypadat jako "Arnold". Zde si můžete určit, čeho chcete dosáhnout. Posilovat lze různými způsoby. Kdo chce zhubnout a zformovat postavu, cvičí s malou zátěží více sérií a kdo potřebuje trochu přibrat, naloží si více, ale nepřepínejte se. Ze začátku samozřejmě začínáme pozvolna a s minimem. Nebojte se, ucítíte svaly, o kterých ani nevíte, že je máte.
V posilovně by měl být školený personál, který Vás provede, poradí a napíše sestavu podle Vašich požadavků a podle toho, zda začínáte cvičit, nebo jste již zkušenější cvičenec a dohlédne, abyste se nepřetížili.
Nezapomínejte,že i zde je důležité procvičit celé tělo a ne jen určité partie. Vždy bychom měli začínat zahřátím (většinou na rotopedu), protože je důležité svaly připravit na zátěž, lehké protažení a na závěr strečink. Série můžeme opět prokládat protažením procvičované partie.
V posilovně je výhoda, že si cíleně procvičíte dané svalové skupiny, proto není třeba ji zatracovat, ale samozřejmě jako vše s rozumem, podle schopností a zdraví a pod odborným dohledem.

Hodně úspěchů Vám přeje Lenka rehabilitační pracovník

Případné dotazy můžete opět zasílat i na e-mailovou adresu nerous@volny.cz nebo na tel. 0606 843 359.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravděpodobné, že si vás šéf pozve na menší pracovní debatu. Milí Býci, opravdu není s vašimi výkony spokojený a vy to těžce snášíte. Už ani nemáte po ruce dobré argumenty, proč se to…

Nejčtenější články

Doporučujeme