V práci prožívám peklo. Můj šéf mě šikanuje!

13 komentářů

j66
14. července 2015 • 9:48

Elynor: Víte z každé takové situaci si vezmete poučení pro příště. tj vždy dovolenku, na všechno písemné podklady, smlouvy atd. Také jsem se jednou spolehla na obvyklé jednání tj. ústní potvrzení a nakonec jsem dělala práci za 100000,- zadarmo. A vím, že firma ty peníze vyfakturovala. Já už jsem v té době nebyla zaměstnanec, ale stačilo, kdyby mi to jednatel řekl a mohla jsem vykonanou práci vyfakturovat stavebníkovi, já jsem měla smlouvu samostatně. Samozřejmě, můžete říct, že to bylo nedorozumnění, ale já si to nemyslím. Bylo to poučení, ale dost drahé.

Elynor
13. července 2015 • 23:23

Mata69: otázka je, jestli ta slečna vůbec na dovolenou měla nárok - byla ve firmě krátce, teprve se zapracovávala - možná ještě ani neměla splněno a odpracováno dost na to, aby mohla dovolenou chtít. Sice jí byla nějaká ústně slíbena, ale pak se mohlo zjistit, že to nepůjde... a že měla zaplacený drahý zájezd, to její šéf nemusel vědět, není jasnovidec, čili ani to nemusela být schválnost. Náhradu samozřejmě chtít mohla, a zase - nevíme, jestli to zkusila, nebo ne. Ony obvykle věci nejsou složité a konspirační teorie bývají fakt jenom teorie. Za spoustou lidského konání stojí naprosto jednoduché motivy a hledat v tom nějaké skryté rafinovanosti, jak tvrdí článek, je zbytečné.

Elynor
13. července 2015 • 23:14

farah.farah: to říká ona, že po ní vyjel a že se jí pak mstil. Ale nikdo jiný si toho nevšiml, a kolegyně jí to nevěřila... proč asi? Že by proto, že se to tak nestalo? Kdo ví, nikdo jsme u toho nebyl.

Mata69
13. července 2015 • 19:31

Elynor: s tou dovolenou to není zcela tak, jak píšeš, viz moje citace zákoníku práce níže.

Mata69
13. července 2015 • 19:30

Co se týče dovolené na to myslí zákoník práce:
Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.A také:
Zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené nebo že ho odvolal z dovolené.

farah.farah
13. července 2015 • 16:57

Elynor, vám připadá normální, že šéf po zaměstnankyni vyjede způsobem jakým po ní vyjel? Mobbing a Bossing a bossing se obvykle schovává za pravidla. Ano soukromé telefony být nemají - ale pokud to řeší jen u jediného zaměstnance a k ostatním se chová jinak, pak je něco špatně. Paní píše žer o tom mluvila s kolegyní a ta jí nevěřila - chování k ostatním tedy zjevně bylo jiné. Znepříjemnit život zaměštnanci ,´pokud to chcete můžete i když nijak očividně neporušujete zákon, stačí že přehnaně kritizujete vše co dělá, to se časem podepíše na leckom. Já to zažila osobně jen ve velmi malé míře, vedoucí jiného oddělení byla labilní hysterka, které jakoukoli svou chybu shazovala na jiné, dlouho jsem kolegyni která byla její podřízená nevěřila, protože s ostatními i se mnou vycházela naprosto v pohodě a byla velmi přátelská. Myslela jsem si proto, že je to kolegyně kdo přehání a má problém. Pak se ale nastala situace ,kdy jsem i já pocítila odvrácenou tvář a nestačila jsem se divit co se schovává za otu maskou která vypadala vyrovnaně a přátelsky. Začala mne nesnášet a došlo to tak daleko že můj šéf mne varoval ať si dávám pozor na to co říkám kolegům na obědě, protože se to doneslo k této paní a ta pak měla potřebu řešit to na poradě vedení firmy. Přičemž abyste si udělali obrázek o co šlo.kolegovi jsem ze srandy na obědě řekla, že díky tomu že málo prodávají (obchodní oddělení) tak já nemám moc práce, protože neřešíme klientské změny (stavební oddělení) což byla pravda a navíc jen vtípek mířený na kolegu že jim ty obchody moc nejdou. Proč a v jaké podobě to pak on přednesl své šéfové samozřejmě nevím, každopádně výsledek byl ten že Alena měla potřebu řešit na poradě vedení že já jsem se "prořekla" že vůbec nic nedělám, né řešit to semnou, né řešit to s mým šéfem, ale rovnou na poradě vedení celé firmy, což bylo prostě absurdní......Naštěstí můj šéf, který věděl co přesně dělám a jak ji poslal před všemi na jednání do prdele a mne varoval ať si naní a její lidi dávám raději pozor. Že on ví co dělám a je se mnou spokojený ale ona je prostě kráva. Naštěstí ani já nejsem puťka, po jejím dalším pokusu mne zdiskreditovat, jsem se jí postavila a prokázala jsem jí že ve skutečnosti je to ona kdo selhala a né já, že na mne akorát zkouší hodit svou chybu. Neustála to a od té doby mi dala pokoj, pochopila že na mne nemá. To je podle mne jediná cesta - postavit se tomu kdo vás šikanuje hned z kraje, nebát se ho konfrontovat s jeho chováním i kdyby to byl někdo výše postavený. Pokud se tohle objeví na firmě tak když se neozvete stejně to dřív nebo později skončí odchodem z firmy, tak že by člověku neměl strach o to že o práci přijde bránit v tom se ozvat.

j66
13. července 2015 • 16:23

Elynor: Co týče dovolený, slušný vedoucí by jí řekl , napište si dovolenku, abyste nemusela zájezd rušit. A ne dovolenou ústně slíbit a pak jí říct, že nic nepodepsal. I když to ostatní může být věcí výkladu, tak tohle je svinstvo a schválnost.

Andy001
13. července 2015 • 16:04

Bohužel v dnešní době jev velmi častý. Pokud si šéf, nebo majitel, ředitel atd. usmyslí něhoho ponížit, zdeptat, zničit nebo přímo zlomit je to každému fuk. Ostatní spolupracovníci si mnou ruce, že se to netýká jich a mlčí. Stejně tak mlčí případní nadřízení ( pokud je takový šéf má), protože on vždy dokáže zdůvodnit proč!
Myslím si, že by to určitě byl projekt, na který by se měl zaměřit úřad práce, potažmo ministerstvo, aby si státní či nestátní firmy uvědomily, že je potřeba s tím bojovat, upozorňovat a hlavně řešit. Aby si šéfové takových šéfů uvědomili, že je to špatné a ne problém, na kterým se mávne rukou. A že bude firma zvěřejněna jako firma, která bossing neřeší. Řešíme alkoholismus, ostatní drogové závislosti a další problematiku, tak řešme i psychické násilí na pracovišti. Oběti podobného násilí - ano bossing či mobbing je násilí psychické (podobně jako stalking), nezbývá nic jiného než práci opustit a hledat si novou, protože násilníka nikdo nepotrestá. A oběť bossingu je tak potrestaná dvakrát a násilník si mne ruce, jak je úžasný a tu "děsnou" ženskou zničil . Oběť si může stěžovat na Úřadu práce, která pošle kontrolu na poměry na pracovišti, ale dozví se "pravdu", kterou jí řekla i kolegyně - vždyť on je úžasný,

j66
13. července 2015 • 15:18

Myslím, že pokud požadavky vedoucího na všechny zaměstnance nejsou stejné, tak je to špatné. Nemusí to být vysloveně šikana, ale stačí taková ta nepřízeň jako třeba ve škole, když si na někoho zasene učitel. Těžko se to dokazuje , resp. někdo vždycky stejně řekne, že : "pracovala málo, telefonovala soukromě v pracovní době, chtěla práci na kterou neměla" . Je lepší odejít. I když v místech, kde práce není a peníze potřebujete je to "knížecí" rada.

niki.6
13. července 2015 • 12:40

Osobně si myslím, že takovou situaci může pochopit pouze ten, kdo něco takového zažil.

Elynor
13. července 2015 • 10:59

No nevím, z toho, co čtu, vidím, že pan šéf chtěl, aby dotyčná v pracovní době pracovala, nevyřizovala si tam soukromé maily a telefonáty, dodržovala termíny, a takové podobné věci, které já osobně považuju za samozřejmé. To by snad mělo být automatické v každém zaměstnání, to není žádná šikana. Co se týká dovolené, tu taky určuje zaměstnavatel - podle potřeb a provozu firmy. Holt slečna to nějak nezvládla, ale to není vina šéfa, asi si troufala na práci, na kterou nestačila.

Rambíša
13. července 2015 • 8:31

Chlapi jsou někdy odporní,mají představu,že jako šéfové jsou všemocní a nedotknutelní...Zažila jsem něco podobného,kdy vedoucí se do mě zamiloval,každému to vykládal na potkání,chtěl si dovolovat,ale naštěstí to moc nešlo,málokdy jsme byli v práci sami.Mělo to vliv i na výplatu,nedával mi prémie a pod. a myslel si,že mě takhle nějak donutí.Já jsem mu vždy pohrozila,že to řeknu jeho manželce,na ROH,řediteli,a tak byl chvíli klid,ale celkem to trvalo dost let...Ten šéf měl též podivné myšlení" jednu spolupracovnici nesnášel a podařilo se mu ji vyštípat různým nátlakem (malé peníze,kritika její práce,blbá práce...),jen proto,jak tvrdil,že se mu nelíbí,jakou má pusu a jak se tváří....

Barbina10
12. července 2015 • 20:55

Ano,vyřídit hned a být tvrdý,mnohdy i sprostý. Věřit si,stěžovat si výš,i mocní se bojí ještě mocnějších.

Doporučujeme

Články odjinud