Václav Liška z Ulice: Pracoval jsem jako krupiér i dělník na stavbě

9. 7. 2018
Václav Liška z Ulice: Pracoval jsem jako krupiér i dělník na stavbě
Herec Václav Liška má se svojí postavou Lukáše Binara v seriálu Ulice společné dvě věci. Miluje koloběžky a rád pomáhá lidem. O tom, jaké je působení v seriálu i jak ujel na koloběžce Tour de France, se rozpovídal v rozhovoru.

Jak bylo těžké dostat roli milionáře v Ulici?

Kamerové zkoušky jsem dělal už předtím dvakrát nebo třikrát na úplně jiné role, které nevyšly, a pak mi sami zavolali, jestli nechci roli milionáře jezdícího na koloběžce.

Je koloběžka to jediné, co máte s postavou Lukáše Binara společného?

Koloběžku a to, že rád pomáhám lidem, akorát on má výhodu, protože díky svým prostředkům může pomáhat víc.

Jak se vám natáčení seriálu líbí?

Je to zajímavá zkušenost, protože jsem většinou točil reklamy nebo se zahraničními produkcemi, kde je na všechno víc času. Seriál má mnohem svižnější tempo natáčení a je to trochu jiné řemeslo. Musíte se naučit rychle si zapamatovat a zase rychle zapomenut.

Herecká profese je skvělá v tom, že si mnohdy můžete vyzkoušet spoustu nových a zajímavých věcí. Vzpomenete si na něco konkrétního?

V jedné reklamě jsem hrál travestitu a stopoval jsem jako ženská na dálnici za Prahou. Oni ji sice uzavřeli, ale stačil tam projet nějaký chlap, evidentně trochu úchyl, protože mě strašně chtěl do auta. Je to až neuvěřitelné, ale opravdu to byla náhoda. Také jsem si vyzkoušel jízdu na dračí lodi, ale asi po třech hodinách spánku, takže mi nebylo moc dobře.

Podíval jsem se na spoustu zajímavých míst, především tehdy, když jsem točil nacisty. To jsem se takhle jednou v uniformě kulhal s ortézou na plac po chodbách liberecké radnice a zabloudil jsem. Otevřel jsem dveře a ocitl se na romské svatbě. Uvědomil jsem si, co mám na sobě a jak to asi vypadá, omluvil se, dopajdal jsem k výtahu, vyjel do druhého patra a znovu jsem je potkal. Přestože to byl jen kostým, tak jsem se v něm necítil moc dobře.

Jak je těžké dostat se k natáčení zahraničních projektů?

Mám na to asi docela štěstí, ale většinou jsou to role, které mají třeba dva natáčecí dny. Je to takový přivýdělek a hlavně zajímavá zkušenost. Zážitek byl, když jsem hrál v Královské aféře sluhu a měl jsem tam čtyři věty v dánštině a naproti mně seděl Mads Mikkelsen. Mám rád ženy, ale on je vážně charismatický!

Pokračování rozhovoru najdete ZDE.

Včetně toho, jak ujel Václav Liška na koloběžce Tour de France?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud chcete zamezit hádkám s partnerem, vyrazte k přátelům či příbuzným. Na domácí půdě není klid a na vině je samozřejmě drahá polovička. Nemáte náladu pitvat se v záležitostech, na…

Nejčtenější články

Doporučujeme