Václav Neckář: Jak porazil Mýdlový princ Nirvanu i Coldplay?

16. 7. 2021
Přesto, že patřil oblíbený herec a zpěvák k idolům své doby, život mu dokázal i pořádně naložit. Václav Neckář se ale nevzdal a kariéru, jak si mnozí mysleli, neukončil. Naopak, se svým bratrem Janem mají na letošní rok naplánovanou celou řadu koncertů.

I bez DAMU v televizi

Jedna z našich nejvýraznějších hudebních legend, Václav Neckář, se narodila do umělecké rodiny, maminka pracovala jako provozní ředitelka opery, otec byl divadelní herec a tanečník. V 50. letech byla rodina nucena přestěhovat se z Ústí nad Labem, kde žila, na statek do Mostu, kde malý Vašek spolu s bratrem Honzou trávili dětství.

Václava to nejprve táhlo k herectví. Celkem čtyřikrát se neúspěšně hlásil na DAMU, až poté začal inklinovat k hudbě. Zamiloval se do rock’n’rollu, začal se věnovat hře na klavír, kterou v dětství přerušil, a konečně zpívat. Vystupoval v Mostě nebo Plzni, ale když v roce 1965 natočil svůj první gramofonový hit Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, bylo všechno jinak. Zájem projevila televize i rozhlas a mladý okatý kluk se stal brzy oblíbeným interpretem a miláčkem publika.

Jak Neckář vzpomínal na Ostře sledované vlaky? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po úplňku ve Vodnáři jste sebejistější a už se tolik nevztekáte. Najednou se dokážete přizpůsobit a na problematiku všeho druhu se díváte optimisticky. Je pravda, že jste nasekali během…