VALERIE (42): Začala jsem si s kolegou z práce, už bych to nikdy neudělala

28. 4. 2019
VALERIE (42): Začala jsem si s kolegou z práce, už bych to nikdy neudělala
Vztahy na pracovišti nebývají jednoduché, zejména pokud jde o ty milostné. Mnoho lidí se proto často drží hesla: "Co je v domě, není pro mě." Valerie se rozhodla to zkusit, ale nevyplatilo se jí to.

Měla jsem pár let po rozvodu a říkala jsem si, že je pomalu na čase, abych začala nový vztah. Jenže potkat toho správného muže se mi dlouho nedařilo, až jsem to po nějaké době vzdala a řekla jsem si, že to třeba přijde samo. A také, že ano.

Do firmy, kde jsem pracovala, nastoupil nový zaměstnanec. Jmenoval se Petr. Byl to sympatický muž s krásnýma očima. Choval se galantně a pozorně, přesto mi na něm něco vadilo. Když mě za pár týdnů pozval na kávu, váhala jsem, zda nabídku přijmout. Nakonec jsem kývla.

Když jsme se sešli v kavárně, choval se dost suverénně. Bylo mi divné, že se pořád rozhlíží kolem a dívá se ven na ulici. Vysvětlil mi to tím, že nezaplatil parkovné, a tak dává pozor, zda se k jeho autu neblíží policie.

Hezky se mi s ním povídalo, a když mě vzal za ruku, byla jsem v sedmém nebi. Oproti svému původnímu plánu jsem svolila, aby mě dovezl domů. Na rozloučenou jsme se dlouho líbali.

Netrvalo dlouho a já se do něj zamilovala. V práci jsme si celé dny psali krátké maily, scházeli jsme se několikrát do týdne. Asi za půl roku na mě měl najednou nějak málo času. Nechtěla jsem na něj ale naléhat, a tak jsem trpělivě čekala, jak se vše vyvine.

Když se situace neměnila, postěžovala jsem si mu, že mě zanedbává. Cítil se dotčený a řekl mi, že to nedělá schválně. Jindy mě zas uklidnil spoustou hezkých slov, které jsem tolik chtěla slyšet. Můj klid netrval dlouho. Podvědomě jsem tušila, že ho zaujala nějaká jiná.

I když vím, že se to nedělá, nabourala jsem se do jeho mailu. A nestačila jsem se divit. Petr odepisoval na různé inzeráty z internetových seznamek a chodily mu odpovědi s fotkami spoře oděných krasavic. Z jedné jeho odpovědi jsem poznala, že má založený profil na serveru, kam se denně přihlašuje a má tam několik svých fotek. Dokonce si sám dával inzeráty, že hledá kamarádky!

Musela jsem odejít na záchod, abych se vybrečela. Bylo to ponižující. Rázem jsem pochopila, proč se při naší první schůzce pořád rozhlížel po celé kavárně a proč naše další schůzky probíhaly většinou u mne doma. Nechtěl, aby ho nějaká jiná přítelkyně „načapala“.

Když jsem situaci rozebírala se svou kamarádkou, navrhla mi, že na něj nachystáme na internetové seznamce nějakou léčku a vytrestáme ho. Na to jsem ale neměla žaludek. Moje zklamání bylo tak velké, že jsem měla co dělat sama se sebou. Rozešla jsem se s ním a on se ani nebránil. Čekala jsem, že bude za záchranu našeho vztahu aspoň bojovat, ale on mě přehlížel.

Jeho kancelář byla naštěstí v jiném patře než moje, ale pocit, že ho můžu potkat, byl nepříjemný. Vždycky mě to rozhodilo. Naštěstí brzy Petr z firmy odešel a já se zařekla, že už si nikdy s nikým v práci nic nezačnu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, vstupujete do super měsíce, na jehož začátku narazíte na romantickou lásku a profesní uspokojení. Jak už to tak bývá, každá mince má dvě strany, ale nelekejte se. Parné…