Válka nevěst

2. 4. 2009
Válka nevěst
Nejlepší kámošky…až do svatby! Liv a Emma jsou nejlepší kamarádky, které si už v dětství naplánovaly, jak jednou bude vypadat jejich svatební den. Nejdůležitějším na seznamu je místo, kde den D proběhne a tím je hotel Plaza v New Yorku.

Teď, když je jim 26, se obě chystají provdat, obě chtějí uskutečnit svůj sen a žít šťastně až do smrti. A nebo taky ne…

Díky chybě úředníků dojde ke kolizi v termínech jejich svateb - obě se rázem budou vdávat ve stejný den! – a jejich dlouholeté přátelství je rázem vystaveno zatěžkávací zkoušce. Liv, úspěšná právnička, jež je zvyklá, že dostane, co si zamane (včetně vysněné práce a skvělého muže), není ochotná smířit se s tím, že by její svatební den měl být jen o malinko horší než si vysnila. Emma, učitelka, která vždy pomáhala ostatním, ale málo se starala o sebe, v sobě objeví vzteklou fúrii, jež se ve chvíli, kdy zjistí, že je její den D ohrožen, začne nebezpečně hýbat.

Najednou stojí nerozlučné kamarádky proti sobě, odhodlané jít bez zábran přes mrtvoly, aby zachránily svůj svatební den.

Kate Hudson se před léty připravovaný scénář zalíbil natolik, že se kromě hlavní role rozhodla film i produkovat. Jak říká druhá producentka Julie Yorn, chvíli se nemohly rozhodnout, kterou z hlavních postav by měla Kate Hudson hrát. “Nakonec jsme si uvědomily, že Liv má hodně společného se skutečnou povahou Kate, takže jsme tuto postavu upravily Kate na míru.”

Také Anne Hathaway do projektu vstoupila dřív, než se rozsvítila první světla. “Emma životem proplouvá příliš pasivně,” říká Hathaway. “Je to skvělá kamarádka, která je vždy po ruce, ale raději zůstává v pozadí,” pokračuje Hathaway. “Když je ale ohrožen její svatební den, je ochotná se bít do krve. Poprvé v životě chce být ona “ta jediná”. Pozná svoji temnou stránku a nakonec zjistí, že dokáže dobře využít obě strany své povahy.”

“V Anne jsme našly tu nejlepší Emmu,” říká producentka Yorn. “Anne v sobě má kouzlo nevinnosti, které doplňuje živelnou povahu Kate. Měli jsme to štěstí, že jsme našli dvě herečky s výbornými vlastnostmi, které dokážou diváka na plátně přesvědčit, že jsou pěkné fúrie. I přesto je máme rádi. Když se na vás Kate usměje a Anne podívá svým procítěným pohledem, odpustíte jim úplně vše.”

Komedii Válka nevěst promítají česká kina v originálním znění s titulky od 2. dubna 2009.

foto: archiv Bontonfilm

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Žárlivý partner nebo partnerka je něco, čeho se člověk jen tak nezbaví. Vy byste si měli dobře rozmyslet, jestli chcete jeho či její neomluvitelné chování snášet do nekonečna, nebo s tím…

Nejčtenější články