Vanda Hybnerová miluje svou farmu

29. 6. 2012
Vanda Hybnerová miluje svou farmu
Vanda Hybnerová a její muž Saša Rašilov patří mezi vztahové stálice českého hereckého nebe. Málokdo o nich ale ví, že kromě prken,která znamenají svět, je pojí také velká láska ke koním...

Herečka Vanda Hybnerová je dcerou mima Borise Hybnera a manželkou Saši Rašilova, se kterým má dvě dospívající dcery. Narodila se v Praze, kde vystudovala fotografii na grafické škole a posléze herectví na pražské DAMU. Roku 2004 získala Cenu Thálie za postavu Catherine v inscenaci Důkaz, o rok později byla nominována na Cenu Alfréda Radoka za roli Petry v inscenaci Hořké slzy Petry von Kantové.

Diváci si ji pamatují z poslední doby například ze seriálu Dokonalý svět, kde skvěle zahrála úzkoprsou a upjatou Olgu (Kruťandu),nebo z Románu pro muže,kde statečně sekundovala svým dvěma filmovým bratrům Miroslavům Donutilovi a Vladykovi.My jsme si s ní na chvíli povídali o rodinném životě na farmě na Vysočině, kam se před čtyřmi roky odstěhovala s dcerami i manželem Sašou Rašilovem,a o koních, které nazývá svými anděly...

Před několika lety jste se celá rodina přestěhovali na rodinnou farmu na půl cesty Praha–Brno. O důvodech jste se již zmiňovala v několika rozhovorech, zeptám se vás, jak jste teď po letech s vaším rozhodnutím spokojená? Opravdu byste neměnila a nepřemýšlíte o návratu do velkoměsta?

Za sebe můžu říct, že jsem rozhodnutá se do města nevrátit. Tedy myslím žít, město k práci potřebuji. I když lesní divadlo taky není špatné. Samozřejmě u dcer je to jinak, budou studovat a jsou ve věku, kdy už můžou samy rozhodnout, kde chtějí žít.

Nevadí vám, manželovi ani dcerám neustálé cestování sem a tam po nechvalně známé dálnici D1?

Nesmí mi to vadit. Mám docela štěstí, že většinou jezdím na opačné straně kolony. A často cestuji v noci. Jen já a kamiony.

Jaký je denní pořádek u vás na farmě? Co musíte všechno zvládnout, aby to tam klapalo?

To by bylo na malou brožuru. Každopádně všichni dostávají pravidelně jídlo, včetně mé rodiny.Občas se přiživí i cizí zvířátka. A dbám na své milované květiny.

Máte vlastního koně Kamila, kterého vám daroval váš muž. Jaké další koně máte?

Kamil je můj druhý manžel.Mám ještě další partnery. Prvního milence, dvacetiletého hnědáka Mekyho, a vášnivého minipony hřebečka Pišona. Dcera Pepina vlastní mladší část našeho stádečka, quartera Sunnyho, darebného poníka Draka a sportuje s pronajatým quarterem Gofim.

Co vás fascinuje na „farmářském stylu života“?

Nemáme farmu. Jenom se staráme o pár zvířat. Farma by měla farmáře uživit, my zatím všechno dotujeme. Ale styl tohohle života mi naprosto vyhovuje. Je svobodný a zároveň má svůj pevný řád. A rozhodně si nemůžu stěžovat na nedostatek práce. A ta přece šlechtí, ne?

Kde se ve vás tahle záliba vzala? Měl snad někdo z vašich nebo manželových předků vztah ke koním?

Ne, pokud vím, tak nikdo.

Jezdí za vámi na farmu vaši přátelé?

Ano. Jsme blízko od dálnice a kromě toho také vaříme dobrou kávu.

Získali jste díky koním nové kamarády?

Ano, spoustu. Nesvědčilo mi se pohybovat pouze v uměleckých kruzích. Člověk brzy přijde na to, jak je ten svět umělý a každý v něm tak zvláštně osamělý.

Jedna z vašich dcer jezdí dokonce závodně, nemáte o ni strach?

Strach si nepřipouštím. To bychom nemohli koně vůbec chovat. Snažíme se dodržovat základní bezpečnost. A z počátku jsme volili westernové ježdění také z tohoto důvodu. Koně amerických dobytkářských plemen jsou vyrovnaní a klidnější než plnokrevná plemena. A teď už je to tak, že dcera je mojí učitelkou. Na závodech mám pocit, že se z ní stává kentaur. To znamená, že je se svým koněm v dokonalé harmonii.

Vzpomenete si, kdy jste poprvé seděla na koni vy?

Jezdecký oddíl Pazderna u Velkých Číčovic. Bylo mi asi deset a valášek byl grošák, ale víc si opravdu nepamatuju. Jen to, že to asi bylo pro můj život zásadní. Propadli jste koním celá rodina, nebo někdo „odolal“? Vlajkový stožár držím se starší dcerou. Můj muž a mladší dcera si s námi občas vyjedou do lesa. Koně ale máme rádi všichni. Vždyť jsou to andělé!

Foto: Archiv Vandy Hybnerové

ČTĚTE TAKÉ:
Eva Decastelo neumí vařit, přesto okouzluje ve VIP Prostřeno

ČTĚTE TAKÉ:
Buďte krásnější! Soutěžte s Dámou o proměnu vizáže!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepřemýšlejte jen o negativních věcech a zkuste se na své pomalejší výkony v práci povznést. Na sto procent vám to pomůže. Ne každý den je posvícení. Hlavně o tom nemluvte s nadřízeným.…

Nejčtenější články

Doporučujeme