Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně

15. 11. 2001
Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně
Virtuózní houslistka Vanesa Mae vystoupí v Paegas Areně v Praze společně s velkým smyčcovým orchestrem a v české premiéře se představí také jako zpěvačka. Zajistěte sí vstupenky již nyní.

Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně

Ve středu 5. prosince ve 20.00 hodin se pražskému publiku již podruhé představí virtuózní houslistka Vanesa Mae. Dnes dvaadvacetiletá Vanessa, původem ze Singapuru, vystoupí v Paegas Areně v Praze společně s velkým smyčcovým orchestrem a v české premiéře se představí také jako zpěvačka. Pražský koncert je zastávkou na světovém turné " Tour of Change", které po úspěšných albech "The Violin Player"(1995), "The Alternative Record From Vanessa-Mae", Classical Album "Storm" doprovází vydání nového CD "Subject to Change".
Vanessa byla odmalička zázračné dítě - už třech letech zvládala výborně hru na piano. Poté, co se ve svých čtyřech přestěhovala do Londýna dokonce vyhrála cenu nejlepší britské pianistky. Nakonec se rozhodla pro hru na housle a od deseti let vystupovala se světoznámou Londýnskou filharmonií.
Vystoupení této exotické krásky, která nezapře svůj původ na Dálném Východě, je úžasným gejzírem energie, temperamentu a paganinské houslové virtuozity (narodila se ve stejný den jako Nicola Paganini). V její hudbě se mísí nejčistší klasická hudba s hudbou populární a vzniká tak osobitý hudební žánr, který překonává všechny kulturní, generační a geografické bariéry. Snad proto ji odsuzuje velká část klasických houslistů, kterým se nezamlouvá nová dimenze klasické houslové hudby.
Vanessa Mae zavítala do Prahy již jednou - v červnu 1999, kdy dvakrát beznadějně vyprodala sportovní halu Slávia v Edenu.
Pražské vystoupení pořádá česká umělecká agentura Pragokoncert Bohemia a.s. ve spolupráci se svou mateřskou firmou Graddo a.s. Zlín.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pracovním týdnu jste na pokraji sil a hledáte oporu u svých blízkých. Bohužel se však dočkáte jen nepochopení. Nechápete, proč je na vás partner tak přísný. Cítíte se uraženě. Tento…

Nejčtenější články

Doporučujeme