Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně

15. 11. 2001
Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně
Virtuózní houslistka Vanesa Mae vystoupí v Paegas Areně v Praze společně s velkým smyčcovým orchestrem a v české premiéře se představí také jako zpěvačka. Zajistěte sí vstupenky již nyní.

Vanessa Mae vystoupí v Paegas Areně

Ve středu 5. prosince ve 20.00 hodin se pražskému publiku již podruhé představí virtuózní houslistka Vanesa Mae. Dnes dvaadvacetiletá Vanessa, původem ze Singapuru, vystoupí v Paegas Areně v Praze společně s velkým smyčcovým orchestrem a v české premiéře se představí také jako zpěvačka. Pražský koncert je zastávkou na světovém turné " Tour of Change", které po úspěšných albech "The Violin Player"(1995), "The Alternative Record From Vanessa-Mae", Classical Album "Storm" doprovází vydání nového CD "Subject to Change".
Vanessa byla odmalička zázračné dítě - už třech letech zvládala výborně hru na piano. Poté, co se ve svých čtyřech přestěhovala do Londýna dokonce vyhrála cenu nejlepší britské pianistky. Nakonec se rozhodla pro hru na housle a od deseti let vystupovala se světoznámou Londýnskou filharmonií.
Vystoupení této exotické krásky, která nezapře svůj původ na Dálném Východě, je úžasným gejzírem energie, temperamentu a paganinské houslové virtuozity (narodila se ve stejný den jako Nicola Paganini). V její hudbě se mísí nejčistší klasická hudba s hudbou populární a vzniká tak osobitý hudební žánr, který překonává všechny kulturní, generační a geografické bariéry. Snad proto ji odsuzuje velká část klasických houslistů, kterým se nezamlouvá nová dimenze klasické houslové hudby.
Vanessa Mae zavítala do Prahy již jednou - v červnu 1999, kdy dvakrát beznadějně vyprodala sportovní halu Slávia v Edenu.
Pražské vystoupení pořádá česká umělecká agentura Pragokoncert Bohemia a.s. ve spolupráci se svou mateřskou firmou Graddo a.s. Zlín.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na mysl vám jdou nezbednosti, na něž byste měli šmahem zapomenout. Není vám dobrá klidná nálada na pracovišti? Raději do nikoho nešprtejte, však on by vám to vrátil i s úroky. Jinak se…

Nejčtenější články

Doporučujeme