Vánoce versus pleť: Jak jíst přes svátky, abyste si zachovala krásnou pokožku?

21. 12. 2020
Vánoce versus pleť: Jak jíst přes svátky, abyste si zachovala krásnou pokožku?
Pleť reflektuje to, jakým stylem se stravujeme. Proto když přichází vánoční svátky a do jídelníčku přibyde více sladkého, čokolády, tučného a mastného, odezvy na pleti na sebe nemusejí nechat dlouho čekat. Málokdo si ale chce na Vánoce cokoliv zakazovat. Nebojte se, o oblíbené dobroty nepřijdete, jde jen o to je správně vybalancovat.

Méně tučného i sladkého

Jídlo přes Vánoce obsahuje zpravidla nejen více nasycených mastných kyselin, tuků, sacharidů, ale i různých alergenů, jako jsou ořechy nebo kakao. „Pokud náš jídelníček bude plný tučných a nevyvážených jídel, naše tělo s těmito přijatými živinami nebude umět dostatečně dobře nakládat. To se samozřejmě negativně odrazí i na našem stavu pleti,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Zuzana Kotlasová z Kliniky preventivní dermatologie. Proto jako první krok se zamyslete nad množstvím tučných a mastných pokrmů a alespoň některé raději vynechte. Když už jdete na kachnu ke tchyni, nedávejte si vánočku k snídani a k večeři si připravte salát.

Co dokáže s pletí med? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Den české státnosti vás mile potěší, protože nemusíte do práce. Je pravda, že se vám profesně vcelku daří, ale raději budete doma s dětmi a partnerem. V tomto období vás baví umělecký směr…