Vánoční bazar v Mokré čtvrti

14. 12. 2011
Vánoční bazar v Mokré čtvrti
Již poosmé se poslední adventní víkend postaví za pult herečky Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a řežisér Petr Serge Butko. Začíná totiž charitativní prodejní akce s názvem Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Prodejem nejrůznějších předmětů zpříjemní tahle trojice Vánoce nejen návštěvníkům, ale hlavně potřebným.

Chybí vám ještě nějaký vánoční dárek nebo se chcete zbavit již nevyužitých věcí? Pak si rezervujte v Diáři 16., 17. případně i 18. prosince. Na vánočním bazaru zvládnete oboje a navíc tím vším přispějete na dobrou věc. Předměty určené k prodeji se přijímají v pátek od 10 do 20 hodin v pražském divadle DISK DAMU v Karlově ulici č. 26. Darovat můžete cokoliv, co už nepotřebujete nebo co někomu jinému udělat radost: keramiku, knihy, bižuterii, oblečení, umělecká díla, elektroniku… Vše od malých drobných věcí až po hodnotné dary.

„Nikoho neomezujeme a nic nevracíme. Většinou prodáme devadesát procent darovaných věcí. A co se neprodá, jde přímo do dětských domovů nebo do Červeného kříže," vzkazuje Aňa Geislerová.

Také ona i ostatní protagonisté věnují do bazaru spoustu svých věcí. Osobní dary též přislíbili: Jiřina Bohdalová, Ivan Trojan, Simona Stašová, Tereza Maxová, Eva Pilarová nebo česká fotbalová reprezentace. Ti věnují podepsané dresy některých hráčů.

Kde se nápad vzal? Bazar vznikl v roce 2002 a s výjimkou předloňského roku se koná pravidelně. Za vším byla touha zmíněných tří lidí pomoci dětem, které neměly tolik štěstí, aby měly natolik plný život jako většina nás ostatních. Za dobu trvání Bazaru se přispělo celé řadě dobročinných organizací, které mohly pomáhat na místech, kde zklamává stát, nebo kde by jeho pomoc byla na místě a není. Zprostředkovalo se i spousta i zážitků (např. pobyty u moře) které by za normálních okolností obdarovaní nikdy nemohli zažít

Kam přesně putují vybrané peníze? Zatímco v prvním ročníku bylo vybráno 50 000 korun, v roce 2008 už částka narostla na1 350 000 Kč! Část peněz utržených v rámci bazaru se předává Nadaci Terezy Maxové dětem (NTMd), která za ně podpoří dětské domovy, pěstounské rodiny či organizace pracující s dětmi umístěnými v ústavní nebo pěstounské péči. „Zbylé peníze dělíme tam, kde jsou potřebné. Každý rok si vybereme další dva subjekty a jejich činnost podpoříme stejnou částkou. Jedním z letošních projektů je například, ve spolupráci s Asociací Českých Fotbalových Hráčů, podpora mladých fotbalistů bez rodin v Africe. Nově spolupracujeme s projektem darujspravne.cz, který nám pomáhá propojit další organizace, kterým můžeme přispět, a zároveň veřejnost informuje o tom, jak správně darovat prostředky, které má veřejnost potřebu někam nasměrovat. Věříme, že letos se nám opět podaří milionovou hranici pokořit,“ říká k tomu režisér Peter Serge Butko.

Pomoci můžete i na dálku

Pokud ale budete plně zabrána do finišování vánočních příprav a nebudete se moci dostavit nebo to máte do Prahy daleko, pomoci můžete i jinak. Buď přispěním jakékoli částky na bazarové konto: 5835748001/5500. Novinkou od letošního ročníku je také dárcovské DMS. Stačí poslat zprávu ve formátu DMS bazarek na číslo 87777. Výše daru z jedné DMS je 27 Kč. Třetí možností je zakoupení zubního kartáčku značky Profimed, pro kterou Aňa Geislerová navrhla limitovanou edici. Z každého prodaného kartáčku putuje 10 Kč na konto Vánočního bazaru.

Další informace a aktuality najdete na www.vanocnibazar.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Maxová chce mít ze syna lékaře, on ale touží po herectví

ČTĚTE TAKÉ:
V novém kalendáři Taťána odhalila své dokonalé tělo

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od přírody jste tak trochu přidrzlí a neradi se přizpůsobujete. Teď by se vám mohla vaše povaha vymstít, přitom máte k úspěchu jen krůček. Při komunikaci s kolegy, šéfem a důležitými lidmi…