Držák na víno laso, megadarky.cz, 840 Kč

Držák na víno laso, megadarky.cz, 840 Kč

Krups NESCAFÉ® Dolce Gusto Oblo, 2499 Kč
Termohrnky, Albi, 169 Kč
Porcelánový termohrnek SAGAFORM , www.termohrnek.cz, 345 Kč
Termohrnek Londýn, www.nasvacinu.cz, 419 Kč
24
Fotogalerie

Vánoční dárky pro dobrou chuť. Čím potěšíte nejen gurmány? [Vánoce 2015]

Pokud je někdo z vašich blízkých vyloženě nadšený kuchař nebo gurmán, jsou tyto dárky jasnou volbou. Ale nejen jim uděláte radost s nějakým chutným dárkem nebo praktickým pomocníkem či doplňkem do kuchyně. Máme pro vás hned několik skvělých tipů…

Všechny milovníky vína potěšíte samozřejmě dobrou a kvalitní lahví, ale také důležitými doplňky. Co třeba originální držák na víno nebo rovnou praktickou domácí vinotéku ?

Klepněte pro větší obrázek

Pokud někdo z vašich blízkých alkoholu příliš neholduje a raději dává přednost kvalitní kávě, radost mu jistě udělá některý z domácíchkávovarů . Na trhu je jich na výběr opravdu hodně a záleží, zda upřednostníte jednoduchý na kávové kapsle nebo náročnější, kteří používají profesionálové.

Klepněte pro větší obrázek

Pro ty, kteří se bez své oblíbené kávičky neobejdou, vyberte některý z veselých termohrnečků . Udrží nápoje ve správné teplotě a se zahřejí na jakékoliv cestě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co by to bylo za kuchaře či kuchařku bez pořádné zástěry ? Zapomeňte na ty jednoduché a usedlé a vyberte nějakou vtipnou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dárkové koše a jiné delikatesy uspokojí každého labužníka. Speciálně připravené dárkové koše jsou naplněny těmi nejvybranějšími dobrotami, úžasnými lahůdkami s originální chutí a vůní.

Klepněte pro větší obrázek

Sushi získává v našich zeměpisných šířkách stále větší oblíbenost. A ani domácí příprava tohoto tradičního japonského pokrmu nemusí být nijak složitá. Stačí dotyčného obdarovat kuchyňským pomocníkem pro přípravu sushi , masových, zeleninových nebo ovocných rolek.

Klepněte pro větší obrázek

Skvělým tipem na dárek může být i souprava na přípravu fondue , která zpříjemní společné chvilky s rodinou či přáteli. Nejrůznější sady jsou vhodné na přípravu sýrových či čokoládových fondue.

Klepněte pro větší obrázek

Nevíte, co pořídit vaší mamince, tchýni či babičce? Zkuste nenápadně projít jejich kuchyně a třeba najdete nějaké zastaralé vybavení, které by si zasloužilo vyměnit. Každé kuchařce usnadní práci některých z kuchyňských pomocníků . Spousta z nich se navíc dělá v široké barevné škále a tak můžete vše doladit do vybraného odstínu kuchyně.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Ti, co s vařením nechtějí mít moc práce a dlouhý čas u plotny chtějí vyměnit za jinou činnost, s nadšením ocení některý z multifunkčních hrnců , který se hodí pro jednoduchou přípravu širokého množství oblíbených jídel.

Klepněte pro větší obrázek

I běžné maličkosti do kuchyně můžou být nápadité a originální. A potěší všechny bez rozdílu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro ty, co se rádi při vaření rádi inspirují a chtějí se dozvědět něco zajímavého a užitečného se bude hodit některá z knižních kuchařek .

Klepněte pro větší obrázek

Petra Lamschová a Petr Havlíček připravili již třetí díl publikace Jídlo jako životní styl . Jak sami říkají, na závěr této trilogie „nečekejte návod, jak hubnout, ale spíše jak se jídla přestat bát a užít si ho“. Recepty jsou tedy zaměřeny na zdravá jídla, která vám dodají potřebnou energii, a zároveň se seznámíte s tipy, jak si jídlo užít, jak si vybírat laskominy v obchodě, užít si atmosféru vaření a opravdu si pochutnat. Knihu můžete zakoupit zde.

Klepněte pro větší obrázek

Nechcete trávit tolik času v kuchyni, a raději byste si četli? Tak své drahé polovičce pořiďte Školu světové kuchyně . Celkem 120 receptů na nejznámější či nejtypičtější pokrmy národních kuchyní je v ní seřazeno podle světadílů a zemí. Hlavní součástí této kuchařky je výklad s barevnými fotografiemi a v závěru nechybí slovníček a rady, kde získat, nebo čím případně nahradit cizokrajné suroviny. Knihu můžete zakoupit zde.

Nezbývá vám dost financí na dárečky pro všechny a přitom chcete potěšit alespoň originální maličkostí? Darujte kousek sebe a vyrobte sami některý z jedlých dárků . Co třeba domácí pečený čaj, vaječný koňak nebo domácí paštiky či sušenky? Stačí jen váš výtvor hezky zabalit a uvidíte, že takový osobní dárek někdy dokáže potěšit více než cokoli kupovaného... Recepty hledejte například na tomto webu.

Klepněte pro větší obrázek

Nakonec ještě jeden dobrý nápad na nevšední dárek - co pořídit poukaz na kurz vaření ? Ten zdaleka nepotěší jen „kuchařská nemehla.“ Nejrůzněji tématicky zaměřené kurzy jsou samozřejmě určené i pro ty, co si chtějí dále rozšiřovat své dovednosti a naučit se například nové gastronomické lahůdky z jiných zemí. Hledejte na internetu a v zážitkových agenturách.

Doporučujeme

Články odjinud