Vánoční dekorace 3x jinak

14. 12. 2014
Přemýšlíte, jak nově na letošní Vánoce vyzdobit váš byt? Inspirujte se našimi tipy!

Teplo domova v červené

Tradiční červená barva vám v kombinaci s chytrými nápady vykouzlí útulnou atmosféru

1. Nemohou se vaše děti dočkat Štědrého dne? Vyrobte jim originální adventní kalendář. Nakupte obálky různých velikostí, nejlépe v oblíbené vánoční červené barvě a napište na ně čísla od 1 do 24. Pak už stačí jen dovnitř dát na každý den jiné překvapení – obrázek, básničku nebo malou sladkost. Obálky připevněte připínáčky ke zdi tak, aby se daly otevřít a čísla byla proházená.

Klepněte pro větší obrázek

2. Víte, že i vánoční dekorace může být jedlá? Na vánoční stůl vyzkoušejte třeba jablka v cukru. Dobře vypadají a navíc si na nich pochutnáte. V hrnci necháte zkaramelizovat vodu s cukrem a namáčíte do ní jablka na špejli. Vychladnout je necháte na alobalu namazaném tukem. Naaranžujte je nejlépe do misky s cukrem a přidejte nějakou tu klasickou vánoční ozdobu. Jistě i návštěva ocení, že si bude moct po slavnostním menu jako dezert vybrat i něco zdravějšího než vánoční cukroví nebo vánočku.

Klepněte pro větší obrázek

3. Adventní věnec nemusíte mít jen uprostřed jídelního stolu, dobře se bude vyjímat též na zdi. A ač v předadventním čase přetékají těmito dekoracemi všechna květinářství, větší radost vám udělá věnec, který si vyrobíte vlastnoručně. Jak na to, najdete jen o pár stránek dál. Ozdobíte stužkami a vánočními kouličkami znovu v oblíbené červené barvě

Klepněte pro větší obrázek

Rustikální romantika

Jako za starých časů se můžete o svátcích cítit v bytě vyzdobeném přírodními dekoracemi

1. K Vánocům patří pohádky a tak se jimi můžete inspirovat i při výrobě vánočních dekorací. Šikovné pekařky si jistě poradí s miniaturní perníkovou chaloupkou, kterou lze vtipně využít. Pokud chcete být při ladění výzdoby ještě originálnější, vsaďte na netradiční modrou barvu, která se hodí zvlášť v kombinaci s červenou k venkovskému stylu.

Klepněte pro větší obrázek

2. I se slavnostním balením dárků pod stromeček si můžete vyhrát. Zabalte dárky do různobarevných látek, převažte stuhami a ozdobte papírovými jmenovkami, na nichž znovu můžete vyzkoušet svoji kreativitu.

Klepněte pro větší obrázek

3. V rámci letošních trendů je módní všechno přírodní a handmade. Možná vás v obchodech s dekoracemi překvapí tak velké množství výrobků z přírodních materiálů, navíc zpracovaných tak, že si pomyslíte, zda byste to nezvládli ani vy sami. Ale zvládli. Stačí se projít po lese či vlastní zahradě a nasbírat klacíky, větvičky a sušené plody, jimiž interiér vánočně nazdobíte. Že si nevíte rady? Nevadí. Vzhledem k módnímu trendu Do It Yourself (udělej si sám) přibývá různých kurzů a workshopů kde vám ukážou, jak na to. Nebojte se ani kombinace přírodních materiálů s klasickými ozdobami. Mix stylů vládne i během Vánoc.

Klepněte pro větší obrázek

Elegantní a stylové

Zlato a kovové odlesky dodají vašim svátkům šarm a hlavně - jde o letošní žhavý trend

1. Zlatá je nejen hlavní liturgickou barvou vánočních svátků., ale i jedním z letošních trendů, které udává frankfurtský veletrh Christmasworld. Nejlépe vynikne v kombinaci s bílou a neutrálními barvami. Ale nebojte se jí ani v případě kombinací s přírodním materiálem. Jen jako s každou výraznou barvou s ní doporučujeme šetřit. Stačí jednoduchý svícen do jinak barevně nevýrazné kompozice a ta hned získá mnohem svátečnější ráz.

Klepněte pro větší obrázek

2. Zajímavě vypadá kombinace „hrubého“ a „jemného“. Obyčejná větev, orezlý plechový květináč a k tomu křehké papírové ozdobičky, svíčky a živé květy. Ano, i řezané květiny patří k Vánocům. V květinářství si můžete nechat uvázat speciální kytičku na slavnostní tabuli, na níž už adventní věnec nepatří. Hodí se nejlépe bílé či červené květy, které nejlépe vypadají v kombinaci s vánoční zelenou a samozřejmě se zmiňovanou zlatou barvou.

Klepněte pro větší obrázek

3. I nepříliš zruční kutilové mohou originálně nazdobit sváteční tabuli. Stačí pár dobrých nápadů. Co třeba drátěný košík a zlaté vánoční ozdoby různých velikostí? Nebojte se zkoušet nové a netradiční postupy, každý interiér je jiný, a tudíž mu i něco jiného sluší. Nezapomeňte, že sváteční atmosféru vždy umocní zapálené svíčky.

Klepněte pro větší obrázek

Článek vyšel v časopise Bydlení, stavby, reality.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek se budou Vodnáři cítit skvěle. Mají před sebou závažné rozhodnutí, ale je jim to vlastně jedno. Přeci se nebudou na víkend zatěžovat. Přijde to samo. Cesty do zahraničí jsou jim…

Nejčtenější články

Doporučujeme