Vánoční DVD nadílka aneb tipy pod stromeček

15. 12. 2010
Vánoční DVD nadílka aneb tipy pod stromeček
Vánoční svátky jsou za dveřmi a my vám přinášíme prostřednictvím serveru AVmania.cz redakční výběr těch nejzajímavějších DVD a Blu-ray titulů.

Článek se snaží zmapovat jednotlivé filmy, luxusní kolekce i speciální edice, které by dle nás při výběru dárku z oblasti filmové nebo televizní tvorby neměly uniknout vaší pozornosti. Nenárokuje si být pouhým výčtem největších taháků sezóny, ale spíše připomínkou snímků trvalejší hodnoty, jež budete do přehrávačů vkládat s opakovaným zaujetím. Doufáme, že vám tím zároveň poslouží jako zasvěcený průvodce v moři audiovizuální zábavy, jež se na nás valí.

1. Komedie

Dostaň ho tam

Nicholas Stoller z produkční stáje Judda Apatowa navazuje na svou předešlou komedii Kopačky a činí z jedné z vedlejších postav figuru hlavní. Nezvladatelná rocková hvězda Aldous Snow v podání stand-up komika Russella Branda se dočkala svého spin-offu, v němž pořádně potrápí lovce talentů Jonaha Hilla, jenž na ni má dohlížet.

2. Hořké komedie

Juno

Šestnáctiletá studentka Ellen Pageová řeší nečekané těhotenství v Oscarem za scénář oceněné komedii Jasona Reitmana. Její rozhodnutí moc neulehčuje fakt, že otcem dítěte je loser v žlutých trenýrkách Michael Cera.

3. Romantické komedie

Romantických komedií, v nichž On a Ona musí ujít dlouhou cestu, plnou překážek a vzájemného hašteření, aby zjistili odvěkou pravdu, že protiklady se přitahují, je mnoho. Namátkou můžete z titulů, jež se objevili v poslední době vybírat z:

Na sv. Valentýna

americká odpověď Garryho Marshalla (Pretty Woman) na Lásku nebeskou, v níž se objeví nebývalá koncentrace tentokrát zámořských hvězd (Anne Hathawayová, Jessica Bielová, Jessica Alba, Jennifer Garnerová, Ashton Kutcher). A nesmíme zapomenout na ikonickou Julii Robertsovou.

4. Romance

500 dní se Summer (DVD, BD)

Svěží a originální indie romance o osudové lásce, v níž věří jen jedna strana zamilovaného páru. Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanelová v jednom z nejpříjemnějších překvapení loňského filmového roku.

5. Animovaný

Fantastický pan Lišák (DVD, BD)

Wes Anderson (Život pod vodou) použil kostru bajky Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu) k animované lupičské variaci na Dannyho parťáky, k nimž odkazuje i namluvení ústředního postavy štramáckého lišáka Georgem Clooneym.

6. Rodinný

Hačikó - příběh psa

Působivý příběh Lasse Hallströma o věrnosti psa vůči jeho pánovi, inspirovaný skutečnost událostí z Japonska roku 1925. Doják, při kterém budete váhat, zda víc slzet nad osudem profesora hudby v podání Richarda Gerea nebo jeho psa.

7. Akční

2012 (DVD, BD)

Katastrofický megafilm z dílny Rolanda Emmericha, jenž by si měl za dva roky určitě přibalit na cestu „svérázný myslitel“ tatínek Petr z primácké seznamovací reality show Hledá se táta a máma, až s Andreou a Šárkou vyrazí do rovníkové Afriky budovat se skupinou dalších 5000 lidí lepší společnost.

8. Sci-fi

Počátek (DVD, BD)

Christopher Nolan činí z lidské mysli místo zločinu a přináší sugestivní úvahu o nebezpečích, číhajících uvnitř našeho podvědomí. Pokud chcete během dlouhých večerů v kruhu rodinném řešit zapeklitou otázku, zda hlavní hrdina Leonardo DiCaprio na konci bdí či ještě spí, jeden z kriticky i divácky nejlépe hodnocených filmů roku je tu pro vás.

9. Thriller

Prokletý ostrov

Martin Scorsese se spolu s Leonardem DiCapriem vydává v době amerického „honu na čarodějnice“ (polovina padesátých let minulého století) na přísně střežený ostrov, sloužící jako léčebná klinika pro zvlášť těžké a nebezpečné případy psychicky narušených zločinců. Podaří se dvojici vyšetřovatelů v poctě žánrům, na nichž slovutný režisér vyrůstal, udržet svoji mysl příčetnou?

10. Drama

Pevné pouto (DVD, BD)

Petr Jackson po LOTRovské trilogii obrátil pozornost k románu Alice Seboldové. Na intimní rodinné drama o ztrátě dcery, jež byla zavražděna, roubuje metafyzickou meditaci o barvitém životě na „druhém břehu“, odkud dívka shlíží na osudy svých blízkých.

11. Kriminální

Špatnej polda

Haluciogenní černá kriminálka s absurdně komickými prvky, volně inspirovaná filmem Abela Ferrary z roku 1992. Detektiv Nicolas Cage nehází psí oči, ale je shrbenej, láduje se drogama a práškama na utišení bolesti zad, až kolem sebe čím dál častěji vidí leguány. Režisér Wener Herzog v této těžko interpretovatelné hříčce potvrzuje pověst jednoho z největších svérázů světové kinematografie.

Mnohem více se dozvíte v článku na wwww.avmania.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve svém osobním životě nemusíte pozorovat žádné velké změny, ale něco se přece jenom děje. Je ideální doba probrat se úkoly, které jsou v nadcházejících dnech nebo týdnech před vámi. Pokud…

Nejčtenější články

Články odjinud