Answear.cz 629 Kč Foto: Archiv firem
Answear.cz 799 Kč Foto: Archiv firem
Answear.cz 1199 Kč Foto: Archiv firem
Answear.cz 1299 Kč Foto: Archiv firem
41
Fotogalerie

Vánoční svetry, za které se nemusíte stydět: Kde je sehnat a čím vás okouzlí?

Barevné svetry s vánočními motivy jsou nevyhnutelným doplňkem každých Vánoc, a ať hodí kamenem ten, kdo alespoň jeden v útrobách svého šatníku neskrývá. Někdo si zvolí cestu kýčovitých svetrů plných barev, flitrů i třpytek, k Vánocům ale vede i jiná cesta, která je elegantní a decentní. Kde koupit vkusné vánoční svetříky?

Vánoční svetry se na trhu poprvé objevily v 50. letech minulého století, kdy se jim říkalo jingle bell sweaters, protože se na nich jako motivy objevovaly především vánoční ozdoby. Trvalo ovšem dlouhých třicet let, než se vánoční svetry dostaly na televizní obrazovky, a to prostřednictvím Billa Cosbyho v jeho sitcomu Cosby Show, kde se patrně sešly ty nejošklivější vánoční svetry světa. Zřejmě proto poté lehce upadly v zapomnění, dokud je na přelomu milénia na světlo boží nevytáhla ztřeštěná Bridget Jones a její velká láska Mark Darcy v komedii Deník Bridget Jones. Jejich modely se inspirovaly tisíce lidí po světě a vánoční svetry od té doby zaujaly pevnou pozici v našich šatnících.

Jak poznat kvalitní vlněný svetr? Podívejte se na video:

Samozřejmě, pokud jste velká milovnice Vánoc a chcete to dát najevo všemi způsoby, pak jsou kýčovité svetry určeny právě vám. Protože kdy jindy je barevný kýč nejen povolen, ale dokonce i vítán? Spadáte-li do této skupiny, pak budete milovat všechny motivy sobíků, sněhuláků, Santa Clausů, vloček, perníčků či stromečků.

Pokud ale vyznáváte minimalismus a eleganci, přesto se však chcete svézt na vlně adventní nálady a stát se součástí vánoční atmosféry, můžete se poohlédnout po svetru, který vyhovuje vašim požadavkům. Decentní vzory, kde tu a tam zahlédnete vločku nebo siluetu jelena, vlna protkaná třpytivou nitkou, vánoční barvy jako zlatá, zelená či červená nebo trocha flitrů vám váš styl rozhodně nenaruší a zároveň budete vypadat dostatečně slavnostně. Oblíbený je také nestárnoucí norský vzor.

Výhodou takových svetrů je navíc to, že je unosíte nejen během těch několika dnů kolem Vánoc, ale využijete je i v průběhu zimy jak na horách, tak během zimních procházek nebo třeba i do práce či na neformální schůzce.

Decentní vánoční svetry vypadají nejlépe s džínami všech druhů, nemusíte se ale bát ani kombinace se sukní. Například kožená nebo plisovaná se s vánočním svetrem krásně snese a dodá vám na ženskosti, kterou neforemný svršek přece jen trochu potlačí. Neváhejte ho ale s klidem natáhnout i k legínám nebo koženým kalhotám! Na nohy farmářky, válenky nebo kozačky a můžete vyrazit.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud