Varhan Orchestrovič Bauer se zamiloval do dohazovačky Dolly

9. 5. 2010
Varhan Orchestrovič Bauer se zamiloval do dohazovačky Dolly
Extravagantní skladatel, dirigent a showman Varhan Orchestrovič Bauer (41) se nechal zmámit slavným americkým muzikálem Hello, Dolly. A taky nabídkou režiséra Ondřeje Sokola, aby připravil jeho nové hudební aranžmá pro Metropolitní léto hereckých osobností.

"Samozřejmě zachovávám původní melodie a harmonii. Ale v novém nastudování Hello, Dolly se objeví i nové hudební styly - třeba i hip hop - jako organická součást muzikálu," svěřuje se démonický nositel červeného fraku, který přiznává, že tato práce ho nadchla a do muzikálové Dolly se přímo zamiloval.

V poslední době se mu vůbec skvěle daří. Stal se podruhé otcem, se svou druhou ženou má syna Davida Lva. A čtrnáctiletého Eliáše z prvního manželství.

Z jeho filmové tvorby snad nejvíce zaujala kromě muziky k Nejasné zprávě o konci světa jeho spolupráce s Milošem Formanem na filmu Goyovy přízraky.

"Teď jsem měl také velký koncert v Rudolfinu. Hrála se na něm moje filmová hudba a výtěžek šel na pomoc popálené holčičce Natálce. A na Expo do Šanghaje jsem poslal cédéčko s mým novým aranžmá české národní hymny. Doufám, že se stane naší oficiální hymnou," pochlubil se Bauer.

Varhan Orchestrovič chtěl také před pár lety napsat hymnu pro Evropskou unii. Ale už si to rozmyslel: "Ukázala se jako podivný spolek, teď raději skládám různé znělky a hudbu k reklamám."

ČTĚTE TAKÉ:
Český pivní festival bude letos delší!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek se vám nechce vůbec do práce, protože nevíte, co se zase semele. Vás to nemusí zajímat, proto se snažte dokončit rozdělané úkoly svědomitě a precizně. To vám pomůže. Nadřízený…

Nejčtenější články

Doporučujeme