Milujete vaření? Vydělat na něm je snadnější, než si myslíte

24. 10. 2018 Komerční článek
Když mi před loňskými Vánocemi Kubík ukázal svůj seznam pro Ježíška, protočily se mi panenky. „To vyjde minimálně na jeden můj plat!“ Jeho rozzářené oči plné naděje jsem viděla každou noc před usnutím. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že za rok v tu samou dobu se budeme jako rodina balit na dovolenou na lyže, měla bych ho za blázna. I když… sny se mohou plnit i jindy než o Vánocích, nebo ne?

Černá díra

Před Vánocemi je to vždy náročnější: venku je zima, brzy se stmívá, do toho pečení cukroví, uklízení, výzdoba bytu – a pak ty dárky. Kamarádkám stačí něco symbolického, třeba svíčka nebo dobrá čokoláda. Jenže na to děti nehrají. Těm se musí splnit alespoň jedno přání ze seznamu pro Ježíška. Jenže kde na to vzít, když ty děti máte dvě a vy i manžel děláte na směny a stejně vyhlížíte konec měsíce se staženým žaludkem. A když už trochu ušetříte, vždycky se najde něco, co úspory spolkne. Tu rozbitá pračka, tady rozbitá převodovka u auta a támhle víkendový školní výlet.

Klepněte pro větší obrázek

Teorie nad dezertem

Až jednou přišla na návštěvu moje kamarádka Majka. Jak jsme tak seděly v kuchyni u šálku čaje a tvarohové bábovky, řeč se od dětí a vaření stočila i k blížícím se Vánocům. „Vůbec nevím, co mám dělat. Kuba to prkno strašně moc chce. Mají ho všichni ve třídě a mám pocit, že se mu kvůli tomu možná začínají posmívat. No jo, jenže ono stojí tolik, jako by bylo ze zlata,“ povzdechla jsem si. „Minulé Vánoce jsem řešila něco podobného. Klárka si přála novou kytaru. Nakonec ji pod stromečkem našla, a ještě jsme jako rodina odjeli na hory. Přitom stačilo spojit příjemné s užitečným,“ mrkla na mě spiklenecky.

Klepněte pro větší obrázek

Kuchyně v jednom

Rozpovídala se o své lásce k vaření a jednom podivuhodném „hrnci“. „Tenhle Thermomix®, to je báječná věc. Je to jako kuchyně v jednom spotřebiči. Rovnou můžeš vyhodit 12 zbytečných mixérů, šlehačů, domácí pekárnu i mlýnek na maso. Pamatuješ na moje vyhlášené bagety s domácím máslem? Tak ty připravil Thermomix®. Nebo ta rajská omáčka s knedlíkem a masovými kuličkami, kterou si váš Kuba přidal? Všechno se to uvařilo v Thermomixu®. V jeden okamžik a bez míchání. Jen sleduješ pokyny na barevném displeji a přidáváš ingredience. Je to tak snadné, že mi pomáhá i Klárka.“

Klepněte pro větší obrázek

Pošli to dál

„A jak to souvisí s vařením, když to za tebe obstará tahle mašinka?“ podotkla jsem stále ještě nechápavě. Majka se rozesmála. „No právě že úplně. Dělám jen to, co mě baví. Upletu parádní housky, vyzdobím dort luxusním čokoládovým krémem nebo naservíruju epesní svíčkovou omáčku. Tu dřinu za mě obstará Thermomix®. Já se zatím věnuju dětem nebo sama sobě,“ zasnila se Majka, labužnicky se zakousla do bábovky a pokračovala. „Jenže znáš mě: jak mám volno, stejně neposedím. A tak jsem se rozhodla svoje nadšení z Thermomixu® předávat dál.“ V tu chvíli mi došlo.

Klepněte pro větší obrázek

Svou paní

Jednou už mi volala, jestli bych nechtěla uvařit večeři, že by mi přitom něco (nebo někoho) ukázala. To byla na můj mlýn: vaření je můj způsob relaxace, ráda poznávám nové lidi, povídání o jídle a zajímavých chuťových kombinacích. Baví mě předávat tu radost a nadšení skrze jídlo. Už rok jsem obchodní zástupkyní firmy Vorwerk. Dělám to jako přivýdělek po práci, jen když mám čas nebo nevyzvedávám děti z kroužků. Sama si určím, kdy a kam pojedu Thermomix® předvést. Od toho se také odvíjí moje odměna. Nikdo mi nehrozí, když se mi nechce nebo jsou děti nemocné. Jenže mě to baví.

Je to kombinace toho, co mě naplňuje: vaření, cestování a setkávání se stejně naladěnými lidmi. Protože ten, kdo miluje dobré jídlo, nemůže být špatný člověk. Jídlo má tu kouzelnou moc, že buduje nové vztahy a ty staré utužuje. Jako ten náš s Majkou. Díky ní jsem svou vlastní paní, a přitom moje rodina je stále na prvním místě.

Chcete vědět, jak na to?

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Patříte mezi zaměstnance, kteří chodí v pátek do práce nespokojení. Co asi budete dělat celý víkend? Určitě si najdete jinou pracovní náplň. Mimořádně se vám daří, a tak byste mohli…

Nejčtenější články

Doporučujeme